„Lena – A ty, jaki masz kolor skóry?” – Lena rozwiązuje kolejne wielkie problemy małych ludzi

Przegląd

Tata zaproponował Lenie wspólne oglądanie zdjęć z czasów szkolnych. Dziewczynka słusznie zauważyła, że dzieci w jego klasie były do siebie podobne. Zupełnie inaczej jest wśród jej przyjaciół. Dzieci pochodzą z różnych krajów i mają inne kolory skóry. Ta sytuacja stała się dla Leny inspiracją do stworzenia rysunku w trakcie jednej z lekcji z panem Karolem. Temat zadany przez nauczyciela brzmiał „Kolory, które najbardziej lubię, to…”. Lena nie miała problemu z odpowiedzią na to pytanie. Narysowała kolory wszystkich dzieci z jej klasy.

Książeczka mówi o zjawisku wielokulturowości. To jednak tylko punkt wyjścia do rozważań nad innością. Dzieci wychowują się w różnych modelach rodziny, dostrzegają ludzi o różnych kolorach skóry czy trafiają na osoby wierzące i niewierzące. Warto podkreślić, że nikt nie rodzi się rasistą, nikt nie jest od urodzenia nietolerancyjny. Jak już wspomniano, dzieci budują swoją wizję świata na podstawie uwag i twierdzeń zasłyszanych od dorosłych – czytamy w komentarzu psychologicznym do książki.

Główna bohaterka – Lena – ma 6 lat i zmaga się z „wielkimi” problemami swojego wieku. Odkrywa świat emocji i uczy się, jak sobie z nimi radzić. Tematy poruszane w serii dotyczą dzieci w wieku 4-6 lat.

Książki zostały wydane w serii „Akademia Inteligentnego Malucha”, oferującej zróżnicowane materiały, które wspierają rozwój dziecka, a także są zbiorem wskazówek i porad dla rodziców, wychowawców, dziadków, opiekunów.

Wydawca: Wydawnictwo LektorKlett | Autor: Silvia Serelli | Opracowanie psychologiczne: Magdalena Lange-Rachwał | Liczba stron: 40 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-8063-322-3 | Cena detaliczna: 12,90 zł | www.akademiainteligentnegomalucha.pl

Tagi: LektorKlett

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.