Gillian Marchenko – Żyję! Depresja mnie nie pokona

Przegląd

Depresja sprawia, że ogarnia cię przygnębienie, tracisz apetyt, dopadają cię lęki i fobie, zaniedbujesz codzienne obowiązki, wreszcie – nie masz siły wstać z łóżka. Ale przechodzisz kurację i po pewnym czasie wszystko wraca do normy, choroba mija, zdrowiejesz… Okazuje się jednak, że nie zawsze tak bywa.

Gillian Marchenko od wczesnego dzieciństwa zmaga się z dystymią – rodzajem przewlekłej depresji, którą postronni postrzegali przez lata jako skłonność do melancholii, wieczne niezadowolenie, wręcz ponuractwo. Z czasem pojawiają się także epizody ciężkiej depresji i autorka każdego dnia na nowo musi podejmować walkę o własne życie.

Zmaga się z nieuleczalną śmiertelną chorobą nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla rodziny – męża i czterech córek, z których jedna ma zespół Downa i chorobę moyamoya, druga – zespół Downa i autyzm.

W swojej książce Marchenko dzieli się doświadczeniem codziennego zmagania z chorobą, przybliża swój sposób postrzegania świata. Pyta o naturę depresji i podkreśla rolę wiary w procesie leczenia.

Żyję! Depresja mnie nie pokona to źródło wielu cennych wskazówek, jak sobie radzić z chorobą, i zastrzyk energii do walki o pełnię życia.

Gillian Marchenko wraz mężem Sergiejem, pełniącym funkcję pastora w lokalnym kościele, oraz czterema córkami mieszka w pobliżu St. Louis w stanie Missouri. Jest autorką wielu tekstów poświęconych depresji, macierzyństwu, adopcji, zespołowi Downa. Swoimi doświadczeniami dzieli się na blogu www.gillianmarchenko.com, a także jeżdżąc z prelekcjami po kraju, występując w programach telewizyjnych i radiowych.

Tagi: W drodze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.