Już 7 lutego do księgarń trafi książka „Przywództwo” Jeffreya Pfeffera

Przegląd

 

Jeffrey Pfeffer

Przywództwo. Mity i prawda

Jak naprawić karierę i uzdrowić sytuację w miejscu pracy

Przełożyła Bożena Jóźwiak

ISBN 978-83-8062-058-2

 

Zbyt wiele złamanych karier, zbyt wiele toksycznych miejsc pracy ‒ w książce tej autor, opisując organizacyjne praktyki, udowadnia, że brak skromności często pomaga odnieść sukces, autentyczność nie zawsze jest wskazana, a poleganie na wielkoduszności szefa może przynieść opłakane skutki. Te, zdawałoby się, przewrotne tezy znajdują poparcie w wynikach badań z dziedziny psychologii, socjologii i socjobiologii. Autor, bezpardonowo obalając mity o „służebnym przywództwie” i zachęcając do poznawania realiów firm i ludzkiej natury, oferuje praktyczne rady i skuteczne lekarstwa na powszechne bolączki zarówno liderów i ich firm, jak i szeregowych pracowników.

Ta prowokująca, skłaniająca do myślenia książka może pomóc uchronić się przed zawodową porażką.

„W tej lekturze obowiązkowej Pfeffer pokazuje przepaść pomiędzy tym, jak zaleca się nam postępować jako liderom, a tym, co odnoszący sukcesy przywódcy rzeczywiście robią, żeby dostać się na szczyt i na nim utrzymać. Bezkompromisowe podejście Pfeffera do praktyki zarządzania owocuje wnikliwymi analizami i wręcz szokującymi wnioskami”.

Keith Ferrazzi, autor Nigdy nie jedz sam z listy bestsellerów „New York Timesa”

Jeffrey Pfeffer, profesor w Stanford Graduate School of Business, jest uznawany za jednego z największych światowych ekspertów w dziedzinie zarządzania oraz specjalistów w tematyce władzy i przywództwa. Jest autorem wielu książek, w Polsce są znane m.in. Walka o władzę i Władza: dlaczego jedni ją mają, a inni nie.

 

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.