Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów – edycja 2016/2017

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów – edycja 2016/2017

Przegląd

Wydawnictwo Albatros zaprasza do udziału w konkursie o Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów 2016/2017 za najlepsze tłumaczenie książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej.

Nagroda została ufundowana przez zmarłego w 2014 roku Andrzeja Kuryłowicza, założyciela Wydawnictwa Albatros, aby uczcić pamięć jego rodziców – Jerzego Kuryłowicza, wybitnego tłumacza książek technicznych, naukowych i popularnonaukowych, oraz Hanny Kuryłowicz, która współpracowała z mężem w jego działalności translatorskiej i od początku wspierała działalność wydawniczą syna.

W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz piętnasty. Jej celem jest uhonorowanie autora najlepszego przekładu książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej, wydanej w okresie od 19 marca 2016 roku do 19 marca 2017 roku. Laureat tej edycji otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5000 zł. Zgłoszenia można przesyłać do 4  kwietnia 2017 roku. Kandydatury do Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej mogą zgłaszać zarówno wydawnictwa, jak i sami tłumacze. Wiek tłumacza w momencie publikacji przekładu nie powinien przekraczać 50 lat. Od roku 2017 nie przyjmujemy kandydatur osób, które zostały co najmniej trzykrotnie nagrodzone w niniejszym konkursie.

Formularz zgłoszeniowy wraz z dwoma egzemplarzami okazowymi należy przesłać do 4 kwietnia 2017

 

więcej TUTAJ

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.