Metoda Montessori w domu 80 zabaw edukacyjnych

Przegląd

Metoda Montessori w domu to nowość Wydawnictwa RM. Premiera książki wykorzystujących zalety pedagogiki Montessori odbędzie się 10 marca 2017 r.

Książka zawiera 80 zabaw edukacyjnych; ćwiczenia można wykonać w domu, a pomoce do nich przygotować samodzielnie. Jest przeznaczona dla:

  • rodziców, którzy chcą uczestniczyć z dziećmi w rozwojowych zabawach,

  • przedszkolanek, które zamiast głośnych zabaw pstrokatymi zabawkami chcą zaproponować swoim podopiecznym wspólne ćwiczenia,

  • nauczycieli, którzy chcieliby urozmaicić zabawy w klasie, tak aby rozwijały u dzieci zmysły, koncentrację i pewność siebie,

  • wyjątkowych dzieci czujących potrzebę wzmacniania (zaproponowane poniżej ćwiczenia pomogą w tym),

  • osób starszych lub chorych odczuwających potrzebę stymulacji.

Według Marii Montessori każde dziecko jest wyjątkowe. Ma swoją osobowość, własny rytm życia, specyficzne cechy i ewentualnie ograniczenia. Wszystkie dzieci przechodzą okresy wrażliwości – chodzi o szczególną wrażliwość na drodze rozwoju, czyli o etapy życia młodego człowieka, w których całkowicie jest zaabsorbowany przez szczególne zafiksowanie na określony element. Granicą tych etapów przejściowych jest nabycie określonych cech charakteru. Gdy tylko dana cecha się rozwinie, związana z nią wrażliwość zanika. Dlatego bardzo ważne jest, aby w odpowiednim momencie środowisko dostarczyło dziecku środków do tego, by mogło się rozwijać, wykorzystując okresy wrażliwości.

Patronat medialny nad publikacją sprawują media: Ego dziecka, Egaga, Dziecko w Warszawie, M jak mama oraz Silesia Dzieci.

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.