Nela Mała Reporterka podwójnie nominowana do Bestsellerów Empiku 2016!

Przegląd

Nela Mała Reporterka, 11 letnia dziewczynka, zdobywczyni Bestsellera Empiku 2015 za swoją książkę pt. „Nela i tajemnice świata”, została w tym roku podwójnie nominowana do Bestsellerów Empiku za 2016 rok.

Nela Mała Reporterka w 2016 roku napisała dwie książki pt. „Śladami Neli. Przez dżungle, morza i oceany” oraz najnowszą wydaną w październiku pt. „Nela na kole podbiegunowym”. Obydwie zostały nominowane do Bestsellerów Empiku za 2016 rok.

To wspaniała wiadomość, wszyscy się bardzo cieszymy. Sukces Neli jest spektakularny, tym bardziej, że ostatnia książka pt. „Nela na kole podbiegunowym” ukazała się pod koniec października 2016 roku. To oznacza, że zajęło jej zaledwie dwa miesiące, by podbić rynek i trafić na listę nominacji bestsellerowych książek za 2016 rok. – mówi Maciej Maćkowiak, dyrektor promocji w dziale książek wydawnictwa Burda NG Polska.

Nominowane książki opisują przygody Neli podczas podróży do dalekich krajów, edukują, uczą i pobudzają wyobraźnię dzieci, chociaż często również i dorośli dowiadują się wielu nowych ciekawostek. Książki posiadają dodatkowe treści multimedialne – krótkie filmy, które można oglądać po zeskanowaniu tajnych kodów za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

Nela nie tylko pisze książki – nagrywa również filmy z podróży po świecie emitowane na antenie TVP ABC oraz prowadzi audycję w Radiu dla Ciebie pt. „Nela i tajemnice świata”. Dzieci uwielbiają słuchać jej opowieści o zwierzętach, przyrodzie i odległych krajach, a spotkania autorskie z Nelą biją rekordy popularności, z frekwencją 1500 osób.

Nominacje do Bestsellerów Empiku obydwu książek Neli wydanych w 2016 roku odzwierciedlają faktyczny wybór czytelników, gdyż każda zakupiona książka w salonie Empik lub na stronie Empik.com to głos oddany na książkę.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda NG Polska ukazało się sześć książek Neli pt.
10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” (już nagrodzona Bestsellerem Empiku 2015), „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” i „Nela na kole podbiegunowym”.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.