„Wypisz wymaluj. Święci dominikańscy” – niedzielne spotkanie z autorką

Przegląd

W niedzielę 22 stycznia Elżbieta Wiater będzie podpisywać książkę „Wypisz wymaluj. Święci dominikańscy”. Dedykację można zdobyć po wszystkich mszach , w Warszawie po wszystkich mszach będzie podpisywać książkę na krużgankach u Dominikanie Warszawa – Freta.

Zapraszamy!

Zakonna tradycja przekazuje nam opowieść o śnie Dominika. Święty ujrzał drzewo, na którego gałęziach siedziało i głośno świergotało mnóstwo ptaków. Nagle uderzył potężny wiatr, drzewo upadło, a jego mieszkańcy rozpierzchli się po świecie. Dominik zinterpretował sen jako znak, że musi rozesłać braci. Dzięki temu wielu z nich dojrzało do świętości i od ośmiuset lat Rodzina Dominikańska rozrasta się także w niebie. To zaś rodzi pewien problem z gatunku praktycznych, a mianowicie jak odróżnić jednego świętego od drugiego, skoro wszyscy w tych samych habitach.

I o tym jest ta książka. Dowiemy się z niej, na przykład, dlaczego bł. Czesław zwykle ma w ręku coś w rodzaju granatu zapalającego, z jakiego powodu bł. Henryk Suzo mógłby patronować salonom tatuażu, kim jest człowiek z mieczem w głowie i kto zapoczątkował tradycję dominikańskich murali. Poznaj dominikańskich świętych – każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju!

Książka do nabycia tutaj: https://www.wdrodze.pl/opis,1376,Wypisz_wymaluj__Swieci_dominikanscy.html

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: W drodze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.