Polska sztuka współczesna przełomu XX i XXI wieku

Przegląd

Polska sztuka współczesna przełomu XX i XXI wieku

artysci okladka.indd

Zjawiska i artystyści polskiej sztuki współczesnej

Publikacja Wydawnictwa RM wprowadza w najciekawsze zjawiska w polskiej sztuce współczesnej przełomu XX i XXI wieku. Przedstawiono w niej twórczość 10 uznanych polskich artystów (m.in. Katarzyna Kozyra, Anna Konik, Piotr Uklański, Wilhelm Sasnal).

To doskonała publikacja zarówno dla nauczycieli wiedzy o kulturze i uczniów, jak i dla wszystkich osób zainteresowanych polską sztuką przełomu wieków. Książka nie tylko zbiera w jednym miejscu rozproszone na ogół informacje, ale również podpowiada, jak interpretować sztukę współczesną.

Ksiazka powstala w ramach zadania “Tajemnice sztuki współczesnej” realizowanego w ramach priorytetu “Edukacja kulturalna” programu “Edukacja” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Autorką publikacji jest Olga Kłosiewicz, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka w dziedzinie estetyki i filozofii sztuki. Nauczycielka akademicka i wykładowczyni Uniwersytetu Otwartego UW, gdzie prowadzi kilka kursów dotyczących sztuki i filozofii współczesnej.

Kategorie: Sztuka
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.