Recenzja „Moc jest w nas. Bajki terapeutyczne dla dzieci i ich rodziców”

Przegląd

Któż z nas nie pamięta czasów dzieciństwa i bajek czytanych czy też opowiadanych przez rodziców. To te pozornie zwyczajne historie, stawały się pierwszymi drogowskazami, które kierowały nas w dzieciństwie i mówiły co jest dobre, a co złe.

moc-jest-w-nasKsiążka „Moc jest w nas. Bajki terapeutyczne dla dzieci i ich rodziców” jest zbiorem opowieści, które posłużą rodzicom, nauczycielom i wszystkim innym osobom pracującym z dziećmi. Każda z bajek przedstawionych w tej publikacji odnosi się do konkretnego problemu z którym mogą zmagać się dzieci w pewnym okresie swojego życia. Historie zostały wymyślone przez studentki podczas zajęć z bajkoterapii pod kierunkiem Kamili Zdanowicz-Kucharczyk.

Całość jest podzielona na dwie części, pierwsza jest wprowadzeniem teoretycznym, czytelnik dowiaduję się czym jest bajka terapeutyczna, co ma na celu, jakie wartości przekazuje, jak wpływa na odbiorcę czyli dziecko. Książka dostarcza też rad, jak stworzyć własną bajkę terapeutyczną, jak wykreować odpowiedni klimat i atmosferę. W drugiej części, zdecydowanie dłuższej pojawiają się treści bajek, gotowych do przeczytania. Pojawiają się między innymi bajki odnoszące się do braku akceptacji siebie, odrzucenia rówieśniczego, kompleksów, niepełnosprawności, otyłości i całej masy innych ważnych spraw, które mogą dotyczyć małego dziecka.
Książka „Moc jest w nas. Bajki terapeutyczne dla dzieci i ich rodziców” pozwala rodzicom na zbliżenie się do swoich dzieci, na zacieśnienie z nimi tej najważniejszej w życiu więzi i pomoc w rozwiązywaniu dziecięcych, ale bardzo ważnych problemów. Warto uświadomić sobie, że naprawdę moc jest w nas i to my możemy pomóc dzieciom, tak by za kilka lat stali się odpowiedzialnymi, pewnymi siebie dorosłymi.

 

 

Poleca i zaprasza Oficyna Wydawnicza „Impuls“

http://www.impulsoficyna.com.pl/recenzje/moc-jest-w-nas,1768.html

Kategorie: Recenzje
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.