Krótka historia nauki. Okiełznanie potęgi świata

Przegląd

Krotka historia Nauki.cdr

Nauka od zawsze zajmowała się sensem świata i okiełznaniem jego potęgi. Opowiada nam o nieskończonym kosmosie, mikroskopijnych organizmach, ludzkim ciele i dziejach naszej planety. Jej pasjonujący rozwój opowiedział w książce pt. Krótka historia nauki, William Bynum – emerytowany profesor historii medycyny na University College of London.

Mężczyźni i kobiety – począwszy od starożytnych greckich filozofów, przez Einsteina i Watsona z Crickiem, po współczesnych naukowców wspomaganych przez komputery – zastanawiali się, badali, eksperymentowali, obliczali, a czasami dokonywali tak wstrząsających odkryć, że ludzie zaczynali rozumieć świat – albo siebie samych – w całkiem nowy sposób.

Książka pt. Krótka historia nauki, zabiera czytelników do gwiazd oglądanych przez teleskop, gdy Słońce zastąpiło Ziemię w centrum wszechświata. Zagłębia się pod powierzchnię planety. Kreśli ewolucję układu okresowego pierwiastków. Wprowadza w świat fizyki, objaśniającej elektryczność, grawitację i budowę atomów. Relacjonuje przebieg naukowego śledztwa, które doprowadziło do odkrycia cząsteczki DNA, a zarazem całkiem nowych obszarów do zbadania.

Przytaczając zaskakujące i osobiste historie naukowców, zarówno sławnych, jak i nieznanych, Krótka historia nauki śledzi postęp nauki poprzez stulecia. Dzięki wspaniałym ilustracjom oraz ciepłemu, przystępnemu stylowi docenią ją młodzi i starzy.

Patronat medialny nad publikacją sprawuje TVP Historia, Radio Kampus, magazyn Świat na dłoni oraz Świat Elit, a także portal internetowy www.historia.org. Ksiażka dostępna jest na stronie Wydawnictwa RM  oraz w księgarniach.

Kategorie: Edukacja
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.