Co nowego w Oficynie Impuls?

Przegląd

Co nowego w Oficynie Impuls?

Najnowsza publikacja Danuty Apanel „Teoria i praktyka kształcenia integracyjnego osób z niepełnosprawnością w Polsce…” oraz nowe reprinty harcerskiew ramach serii Przywrócić Pamięć: „Wskazówki higjeniczne dla wycieczek“, dwa tomy Stanisława Sedlaczka „Gawędy o prawie harcerskim“.

OW Impuls pragnie serdecznie powitać Państwa na progu nowego roku szkolnego 2016/2017. Mamy nadzieję, że okres wakacyjny pozwolił Państwu odpocząć i nabrać sił, by z pełnym zaangażowaniem oraz entuzjazmem wspierać i rozwijać umiejętności razem z naszą nową propozycją wydawniczą!

Początek każdego roku szkolnego to szansa na świeży start i choć, nawet mimo początkowego entuzjazmu, lubimy szybko o tym zapominać, Oficyna Wydawnicza „Impuls” znakomicie wykorzystała swoją szansę na nowy początek roku szkolnego. Emocje towarzyszące początkowi września nie ustąpiły intensywnością tym majowym i czerwcowym. Mnogość nowości nie pozwala zwolnić tempa, lecz dla naszych Czytelników wybraliśmy dziś kolejne, szczególnie nam bliskie, które bez wątpienia można ochrzcić mianem „mocnego uderzenia”.

nowsci_09-2016

Profesor Danuta Apanel od lat współtworzy elitę współczesnej nauki polskiej, toteż każda z jej książek jest wydarzeniem na skalę kraju. W pierwszej połowie września prezentujemy premierową publikację Teoria i praktyka kształcenia integracyjnego osób z niepełnosprawnością w Polsce. Monografia jest wynikiem wieloletnich badań Autorki nad dynamiką rozwoju systemu kształcenia integracyjnego w Polsce z uwzględnieniem przemian w zakresie dostosowań architektonicznych, bazy dydaktycznej, charakterystyki ilościowej i jakościowej środowiska uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz […] nauczycieli i innych specjalistów zatrudnionych w placówkach kształcenia integracyjnego, a także instytucji wspierających oświatowe działania integracyjne w naszym kraju. Ukazuje więc pełną panoramę kształcenia integracyjnego w Polsce w podanych w tytule cezurach czasowych …

Bez wątpienia monografia Danuty Apanel wnosi wkład do stanu wiedzy na temat procesu kształcenia integracyjnego. [ z recenzji prof. dra hab. Krzysztofa Jakubiaka]

http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/teoria-i-praktyka-ksztalcenia-integracyjnego-osob-z-niepelnosprawnoscia-w-polsce-w-latach-1989-2014,1810.html
By nieco odczarować naukową atmosferę, jako drugą nowość proponujemy Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko Moniki Lubiny, autorki wysoko cenionej za publikacje logopedyczne. Monika Lubina ma nadzieję, że książka będzie wartościową pomocą dla wszystkich borykających się z jąkaniem i pracujących z nimi logopedów. Zgromadzony materiał można wykorzystać także w terapii wad wymowy, zwłaszcza starszych uczniów czy dorosłych, a także wszystkich, którzy z racji swojego zawodu pragną ćwiczyć płynne wypowiadanie się. Dodatkowym atutem publikacji są ilustracje autorstwa Agaty Fuks i Piotra Olszówki.

http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/cwiczenia-dla-jakajacych-sie-i-nie-tylko,1800.html
Zapoczątkowana przeszło dwa lata temu inicjatywa wydawnicza, skrystalizowana pod postacią serii reprintów harcerskich „Przywrócić Pamięć” (do tej pory z Oficyny Wydawniczej „Impuls” wyszło już 110 tomów, w większości niewznawianych od czasów przedwojennych), odniosła bezprzykładny w historii naszego Wydawnictwa sukces.

Niepowtarzalny ten zbiór wzbogacił się właśnie o kolejne cztery tytuły: Pod znakiem harcerskim – Stanisława Szzumskiego, Wskazówki higieniczne dla wycieczek – Tadeusza Maresza oraz dwa tomy Stanisława Sedlaczka  Gawędy o prawie harcerskim tom 1 i 2...

W serii ukazało się dotychczas 110 tytułów; kolejne czekają w kolejce… Więcej wiadomości przeczytają Państwo (zapoznajcie się z tytułami, opisami, fragmentami, recenzjami) pod wskazaną stroną:

http://impulsoficyna.com.pl/katalog/kategoria,harcerstwo-przywrocic-pamiec,44
przywrocic-pamiec-2-baner

PROMOCJA …nawet do 30%… i więcej…!

Oficyna Wydawnicza „Impuls” stawia na edukację!

Wakacje dobiegły końca. Kto może, wykorzystuje jeszcze możliwość letniego wypoczynku, ale większość osób przestawia się już na typowe dla siebie obroty. Nie jest jednak łatwo, szybko i bezboleśnie otrząsnąć się z błogiego lenistwa. Chcemy w tym pomóc. Dlatego przygotowaliśmy dla czytelników i partnerów trochę zachęt czytelniczych, impulsów do lepszej edukacji!

http://impulsoficyna.com.pl/aktualnosci/wracamy-do-szkoly-razem-z-impulsem,1155.html
Do czytania potrzebny jest Impuls!

 

Kategorie: Edukacja
Tagi: Impuls, promocje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.