Kuchnia polska dla diabetyków

Przegląd

Kuchnia polska dla diabetyków

 kuchnia-polska-dla-diabetykow

Kuchnia świata już pod koniec września!

Jak powinien odżywiać się diabetyk? Odpowiedź jest prosta, ale tylko z pozoru – zdrowo. Dla wielu osób (nie tylko tych, którzy chorują na cukrzycę) „zdrowo” znaczy nudno i z wyrzeczeniami. Książka kucharska pt. ,,Kuchnia polska dla diabetyków” przełamuje ten stereotyp. Autorka publikacji Dorota Drozd– dietetyk od wielu lat pracujący ze „słodkimi ludźmi” – pokazuje, co zrobić, by jedzenie miało wymiar terapeutyczny, ale było także smaczne, urozmaicone i doskonale podane.

W książce zaprezentowany został cały wachlarz możliwości przyrządzania dań, począwszy od dań prostych, łatwych do zrobienia w pięć minut oraz wykwintnych, idealnych na przyjęcia. Ponadto pozycja Wydawnictwa RM zawiera przepisy na posiłki wegetariańskie, mięsne, rybne, pasty, wypieki, soki i koktajle. Jest prawdziwym kompendium wiedzy o kuchni dla diabetyków! Zawiera porady dotyczące racjonalnego odżywiania się w cukrzycy typu 2, oraz wskazówki, jak obliczać IG, WW, WBT i kaloryczność potrawy. Istotną kwestią jest fakt, iż do każdej zaprezentowanej potrawy wyliczony jest indeks glikemiczny, wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe oraz kaloryczność

Książka adresowana jest przede wszystkim do osób chorych na cukrzycę typu 2. Jest jednak doskonałą pomocą w kuchni dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie i sylwetkę.

Dorota Drozd napisała również książkę pt. ,,Kuchnie świata dla diabetyków”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa RM pod koniec września 2016 r. Za pośrednictwem tego tytułu autorka  zabiera osoby chore na cukrzycę w kulinarną podróż po świecie. Proponuje im dania kuchni śródziemnomorskiej, niemieckiej, chińskiej, japońskiej, żydowskiej, a także holenderskiej. Z całą pewnością w tym smakowitym tyglu każdy znajdzie coś dla siebie!

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.