Finałowy tom rewelacyjnej „Sagi o Walhalli”

Przegląd

Finałowy tom rewelacyjnej „Sagi o Walhalli”. Ścieżka bogów Snorri Kristjanssona trafia właśnie do księgarń.Wcześniej ukazały się: Miecze dobrych ludzi oraz I popłynie krew.

Nominacja do nagrody Davida Gemmella za najlepszą powieść fantasy

sciezka-bogow

Rok 996.

W Trondheim król Olaf, fanatyczny orędownik Białego Chrystusa, z trudem utrzymuje pokój wśród podstępnych lokalnych wodzów. Mimo chwil zwątpienia nie przestaje planować dalszych krwawych podbojów.

Ulfar i Audun wspólnie odkryli nowy cel – walczyć o to, żeby Północ pozostała w rękach czcicieli nordyckich bóstw. Dołączają do wojowników ze Stenviku pod wodzą Sigurda, a potem do oddziałów Jolawera Scota. Stopniowo jednak zaczynają pojmować, że największym zagrożeniem dla ich świata wcale nie są zwolennicy Białego Chrystusa.

Na wietrznej i mroźnej Północy bowiem rośnie w siłę coś prastarego, złowrogiego i bardzo, bardzo rozgniewanego…

Snorri Kristjansson urodził się w 1974 roku w Reykjaviku. Przez 7 lat żył w Norwegii, gdzie nabawił się awersji do narciarstwa, a przez 10 lat – w Londynie. Od 2015 roku mieszka w Edynburgu. Lubi długie spacery i ma słabość do ciasta. Opublikował „Sagę o Walhalli”, składającą się z tomów Miecze dobrych ludzi, I popłynie krew oraz Ścieżka bogów. Cykl opowiada o wikingach, więc można w nim napotkać wielu brodaczy i umiarkowaną liczbę przekleństw.

 

Więcej o autorze na stronach:

Home

www.facebook.com/SnorriKristjans

https://twitter.com/snorrikristjans

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.