„Eksperci pytają Młodych” tym razem o czytelnictwie młodzieży

„Eksperci pytają Młodych” tym razem o czytelnictwie młodzieży

Przegląd

Druga z cyklu debat „Eksperci pytają Młodych”, organizowanych z inicjatywy Agaty Kornhauser-Dudy, Małżonki Prezydenta RP,  dotyczyć będzie czytelnictwa młodzieży. We wtorek dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, spotkał się z Pierwszą Damą .

Dyrektor Makowski przybliżył Małżonce Prezydenta RP raport o stanie czytelnictwa w Polsce w 2015 roku, prezentując zwyczaje czytelnicze Polaków. Rozmowa obejmowała kwestie dotyczące działań podejmowanych na rzecz poprawy czytelnictwa.

Na zakończenie omówiono podjęcie współpracy Kancelarii Prezydenta z Biblioteką Narodową w organizacji młodzieżowej debaty o czytelnictwie.

Inauguracyjna debata z cyklu „Eksperci pytają Młodych” odbyła się w środę 22 czerwca i dotyczyła zdrowego trybu życia. Kolejna poświęcona zostanie czytelnictwu. Jak dowiadujemy się ze strony prezydent.pl, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda jest przekonana, że młodzi ludzie mają prawo uczestniczyć w różnych sferach życia i warto bardziej otworzyć się na ich inteligencję, pasję, inwencję, zaradność, wrażliwość i determinację. Ufa, że wzajemna wymiana myśli i doświadczeń, w oparciu o autorytet mistrza i ciekawość ucznia, wyzwoli wśród młodych większe zaufanie i kreatywność, aby tworzyć w Polsce zaangażowaną i odpowiedzialną wspólnotę.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.