Najnowsze wydanie miesięcznika „W drodze”
O potrzebie współpracy, stosunkach polsko-żydowskich oraz o legendarnym duszpasterzu ojcu Tomaszu Pawłowskim OP przeczytamy w najnowszym wydaniu miesięcznika „W drodze”.
W prezencie na wakacje – audiobook z książką „Oczko” Krzysztofa Popławskiego OP.
O indywidualistach i społecznikach, lepiej być razem czy osobno, czy „wspólne” musi znaczyć „niczyje” – na te pytania w lipcowym numerze odpowiada prof. Zbyszko Melosik, pedagog i socjolog. Włodzimierz Zatorski OSB mówi o tym, jak pogodzić indywidualizm z dobrem ogółu oraz czy jesteśmy skazani na wybór między dyktaturą przełożonych a tyranią tłumu. Dobrym przykładem pracy zespołowej są sukcesy pływaczek synchronicznych, o których przeczytamy w reportażu. O niełatwych stosunkach polsko-żydowskich mówi prof. Paweł Śpiewak. Dyrektor ŻIH tłumaczy czym jest antysemityzm z punktu widzenia Żydów, czy istnieje wśród Żydów coś takiego jak antypolonizm, o jakim pojednaniu możemy dzisiaj mówić. Ks. prof. Waldemar Chrostowski wyjaśnia, jak myśleć o relacjach między chrześcijaństwem i judaizmem – dlaczego często przypominają one relacje małżonków po rozwodzie. Przypomina, że antysemityzm nie jest akceptowany przez Kościół. Przeczytamy tu reportaż o rodzinie Ulmów z Markowej koło Rzeszowa, która za ukrywanie żydowskich sąsiadów zapłaciła życiem. Jej imię nosi niedawno otwarte Muzeum Polaków Ratujących Żydów.
W numerze ponadto: wspomnienia o legendarnym duszpasterzu i założycielu krakowskiej „Beczki” oraz rzeszowskiej „Szopki” – ojcu Tomaszu Pawłowskim OP; reportaż o szkole pisania ikon oraz rozmowa z papieskim fotografem, Arturo Marim o fenomenie Światowych Dni Młodzieży. Do wakacyjnego wydania dołączona jest płyta z audiobookiem Oczko, Krzysztofa Popławskiego OP. W zamieszczonej w numerze rozmowie autor odpowiada, skąd czerpał inspiracje do 21 opowiadań (anty)klerykalnych i co jest dla niego najtrudniejsze w byciu kapłanem.
Artykuły powiązane:
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.