Egmont Publishing w posiadaniu międzynarodowych praw do „TROLLI” studia DreamWorks Animation

Przegląd

Egmont Publishing w posiadaniu międzynarodowych praw do „TROLLI” studia DreamWorks Animation

Wraz z premierą pełnometrażowego filmu animowanego „TROLLE” wydawnictwo Egmont opublikuje jeszcze w październiku tego roku serie książek i czasopismo w czternastu krajach, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii oraz w Polsce.

trolls

Wytwórnia DreamWorks Animation, znana między innymi z kultowego filmu „Shrek”, przygotowała dowcipną, inteligentną i niezwykłą komedię, która z pewnością będzie wydarzeniem tego roku. Tytułowe trolle to przepełnione radością życia rozśpiewane stworki, obdarzone bajecznie kolorowymi włosami. Magiczna kraina trolli zmieni się na zawsze, gdy jedna z jej mieszkanek wyruszy z misją ratunkową, która zaprowadzi ją w szeroki, nieznany dotąd świat..

Współpraca idealna”

Po raz pierwszy trolle pojawiły się w roku 1960 w Danii i, jak mówi Silvia Figini (Egmont VP Global Licensing Management) stanowi to idealny punkt wyjścia do współpracy. „DreamWorks swoim filmem daje wspaniałą podstawę do budowania marki Trolle, z ciekawą fabułą i niezapomnianymi postaciami. Cieszymy się, że historia trolli pojawia się na dużym ekranie a na rynek wracają zabawki z tymi postaciami. Jest to przykład perfekcyjnej współpracy, ponieważ jesteśmy nie tylko wiodącą firmą na rynku, ale też firmą założoną właśnie w Danii. Jesteśmy dumni z udziału w tym projekcie.”

DreamWorks o współpracy

Globalny dział kreacji Wydawnictwa Egmont, który tworzy materiały do wszystkich licencji z portfolio wydawniczego, będzie odpowiedzialny za stworzenie magazynu o Trollach. Premiery pism będą wsparte kampanią marketingową na terytoriach wszystkich krajów.

Harriet Murphy, Head of Global Publishing w DreamWorks Animation mówi: ”Dział kreacji Egmontu ma w swoich szeregach niezwykle zdolnych twórców, którzy dobrze znają naszą markę i mają innowacyjne podejście do tworzenia tytułów. Świat trolli jest żywy, pełen kolorów i już nie możemy się doczekać efektu końcowego przeniesienia tej historii z ekranu na papier.”

Zespół Global Licensing Management Egmontu odpowiedzialny jest za utrzymanie relacji z globalnymi licencjodawcami, pozyskiwanie nowych licencji w publishingu i wprowadzenie ich na rynek w poszczególnych krajach, na terytorium których Egmont posiada swoje wydawnictwa.

Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.