Trwa głosowanie na najlepszą historyczną książkę 2016 roku!

Trwa głosowanie na najlepszą historyczną książkę 2016 roku!

Rozpoczął się plebiscyt „Historia Zebrana”, w którym internauci i eksperci wybierają najlepsze książki historyczne w Polsce. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody.

W tej edycji plebiscytu 33 publikacje walczą o tytuł najlepszej książki historycznej I półrocza 2016 r. w trzech kategoriach: „w rolach głównych” (książki biograficzne), „okiem badacza” (książki naukowe) oraz „historia niebanalna” (książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy). Głosować można na stronie projektu http://historiazebrana.pl.

HistoriaZebrana2016grafika

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Na stronie projektu można zapoznać się ze zgłoszonymi do plebiscytu pozycjami, z których najlepsze zostaną wybrane przez internautów w powszechnym głosowaniu oraz naszych jurorów. Skład jury tworzą: redaktorzy obydwu serwisów, publicyści historyczni, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek – tłumaczy Sławomir Krempa z wortalu literackiego Granice.pl. – Dla głosujących internautów mamy aż 60 nagród książkowych!

Konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w dwóch półrocznych edycjach. Spośród zwycięzców w I i II półroczu wyłonione zostaną następnie publikacje, które otrzymują tytuł najlepszej książki historycznej roku.

Pierwszy etap głosowania, w którym zostaną wybrane tytuły nominowane do nagrody, zakończy się 20 czerwca. Drugi etap, w którym ogłosimy nominacje i spośród nominowanych książek wybierzemy najlepsze tytuły, rozpocznie się 21 czerwca. Zakończenie zmagań nastapi 5 lipca.

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem tej inicjatywy jest wybór najciekawszych i najbardziej dopracowanych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl.

Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: http://historiazebrana.pl.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.