Ruszyły zapisy na Półroczny Kurs Pisania Kryminałów!

Przegląd

kurs pisania kryminałów krakówNa 12 autorów najlepszych tekstów zgłoszeniowych czeka 10 weekendów wypełnionych zajęciami z czołowymi autorami kryminałów, redaktorami, ekspertami od prawa autorskiego, budowania wizerunku, twórczego myślenia, procesu wydawniczego, a także specjalistą od tworzenia portretów psychologicznych przestępców.

Warsztaty poprowadzą m.in. Królowa Polskiego Kryminału Katarzyna Bonda, autor popularnych kryminałów Mariusz Czubaj, a oprócz nich czołowi specjaliści z branży. W programie m.in. trening kreatywności, zajęcia z prawa autorskiego, wskazówki jak przygotować propozycję wydawniczą i negocjować z wydawcą, podstawy autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku, ale przede wszystkim mnóstwo merytorycznej wiedzy na temat konstruowania tekstu i samej pracy z tekstem. Łącznie blisko 100 godzin pracy warsztatowej pod okiem najlepszych!
Program kursu jest autorską koncepcją Karoliny Macios i Magdaleny Zielińskiej.
Kurs trwa od września 2016 do stycznia 2017 w Krakowie.

Aby wziąć udział w kursie pisania kryminałów, należy przesłać próbkę swoich możliwości pisarskich na adres pisz@miastoliteratury.pl. Należy napisać scenę, w której ktoś znajduje zwłoki – to, gdzie, kiedy i kto je odnajduje, zależy wyłącznie od Autora. Nie musi to być fragment kryminału, nad którym pracuje (choć oczywiście może). Tekst powinien jednak w dowolny sposób wiązać się z Krakowem. Należy pamiętać, by nie przekroczyć maksymalnej objętości 3 stron znormalizowanego maszynopisu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 24 lipca 2016. (plik powinien być  podpisany a strony ponumerowane. Wyniki zostaną ogłoszone w połowie sierpnia.

 

więcej: miastoliteratury.pl

Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.