„Projekt Breslau” najlepszą książką na lato dla młodzieży

Przegląd

Miło nam poinformować ze książka Magdaleny Zarębskiej „Projekt Breslau” została wybrana przez czytelników portalu granice.pl najlepszą książką na lato w kategorii dla młodzieży.

Napisała do Wydawnictwa mama jednego z czytelników książki: „… mój syn zachwycony, ja także, zamarzyła nam się wyprawa do Wrocławia”.

Zapakujcie książkę „Projekt Bresalu do wakacyjnego plecaka! Koniecznie!

 prezentacja_projekt_breslau

Grupa wrocławskich gimnazjalistów przypadkowo odnajduje wejście do ukrytego przedsionka w starym budynku swojej szkoły. Uznają to pomieszczenie za doskonałe miejsce spotkań swojej paczki, postanawiają je więc w tajemnicy przed wszystkimi uporządkować. Oprócz starych książek i map znajdują tam pamiętnik napisany po niemiecku. Decydują się go wspólnymi siłami przetłumaczyć i w ten sposób poznają zapiski prowadzone tuż po wojnie przez niemieckiego chłopca, Hugona. Hugo z rodziną ma wkrótce opuścić miasto, przydarzają mu się  jednak niezwykłe wyprawy w czasie, przenosi się bowiem do odległych momentów historycznych Breslau. Wkrótce każde z gimnazjalistów ma zaznać podobnej przygody. To motywuje ich do próby odnalezienia autora pamiętnika, a także do poznania historii swojego miasta.

 

Kategorie: Nagrody
Tagi: BIS

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.