Nie żyje Alvin Toffler. Miał 87 lat

Nie żyje Alvin Toffler. Miał 87 lat

Przegląd

W wieku 87 lat , zmarł światowej sławy amerykański futurolog i pisarz Alvin Toffler, autor słynnego dzieła „Szok przyszłości” (Future Shock) – poinformowała w środę założona przez niego instytucja konsultingowa Toffler Associates.

W swej sztandarowej i najbardziej znanej książce „Szok przyszłości” (wydanej w 1970 r.), ale także w innych, takich jak „Trzecia fala”, „Zmiana władzy. Wiedza, bogactwo i przemoc u progu XXI stulecia” oraz „Wojna i Antywojna”, Toffler analizował możliwe zmiany społeczne i polityczne czekające świat.

Udało mu się przewidzieć wiele zjawisk i wynalazków, które dziś są rzeczywistością, takich jak klonowanie organizmów, małżeństwa homoseksualne oraz coraz szybsze przesyłanie coraz większej ilości informacji co – jak dowodził – musi doprowadzić do „zaćmienia informacyjnego”.

„Wiele z jego prognoz potwierdziło się a główna teza głosząca, że nowa ekonomia oparta na wiedzy wypiera erę industrialną okazała się rzeczywistością” – głosi komunikat Toffler Associates.

„Coraz bardziej uświadamiamy sobie jego znaczenie w miarę jak wchodzimy w świat sztucznej inteligencji, społeczności światowej i coraz szybszego tempa zmian” – powiedziała Deborah Westphal z Toffler Associates.

Onet

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.