Kryminał od Ricka Riordana

Przegląd

2 czerwca do księgarń trafi kryminał „Big Red Tequila” autorstwa Ricka Riordana, znanego polskim czytelnikom z bestsellerowych serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, „Olimpijscy herosi”, „Kroniki Rodu Kane” oraz książek „Miecz lata” i „Ukryta wyrocznia”.

978-83-64297-95-3_big_red_tequila_okladka.indd

Najnowszy tytuł, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki, to ukłon w stronę dorosłych czytelników. Fani Ricka Riordana pokochali jego twórczość za wartką akcję i specyficzny humor – goszczą one również na kartach książki „Big Red Tequila”.

Opis:

W Teksasie wszystko jest większe… nawet morderstwo.

Przedstawiamy Tresa Navarre: amatora tequili, mistrza tai-chi, nielicencjonowanego prywatnego detektywa ze skłonnością do wpadania w tarapaty wielkości Teksasu.

Jackson „Tres” Navarre i jego zajadający się enchiladami kot Robert Johnson zajeżdżają do San Antonio, gdzie czekają na nich same kłopoty. Dziesięć lat wcześniej Navarre opuścił rodzinne miasto, aby zapomnieć o morderstwie, którego ofiarą padł jego ojciec. Teraz wraca w poszukiwaniu odpowiedzi, ale im bardziej zagłębia się w sprawę, próbując ustalić winnych, tym bardziej zbrodnia sprzed dekady zaczyna się wydawać aktualna. Mafia, wręczająca łapówki firma budowlana i toczący nieczyste gierki politycy sprzysięgają się, żeby zepsuć Tresowi powrót do domu.

Nie ulega wątpliwości, że Tres wsadził kij w mrowisko. Zostaje napadnięty, ostrzelany, przejechany przez wielkiego niebieskiego thunderbirda, a jego była dziewczyna, którą chciałby odzyskać, znika bez śladu. Navarre musi uratować kobietę, dorwać mordercę ojca i wziąć nogi za pas, zanim dosięgnie go mafijna teksańska sprawiedliwość. Chyba nawet obrońcy Alamo mieli większe szanse na przeżycie.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.