Amazon – roboty pakują wysyłki ponad cztery razy szybciej od ludzi

Amazon – roboty pakują wysyłki ponad cztery razy szybciej od ludzi

Przegląd

30 tys. małych robotów firmy Kiva,  od końca 2014 roku, pracuje w 13 magazynach Amazona w Stanach Zjednoczonych.  Maszyny wykonują tę samą pracę, co ludzie 4 razy szybciej. Cały proces: od odnalezienia towaru, do zapakowania go i przygotowania do wysyłki skrócił się z 60-75 minut (tyle czasu zajmowało to ludziom) do zaledwie kwadransa, podaje Quartz.com za raportem Deutsche Banku. Jeżeli gigant e-commerce wprowadzi roboty do wszystkich swoich magazynów to zaoszczędzi 800 mln dolarów.

Wykorzystanie maszyn, spowodowało także oszczędności na przestrzeni magazynowej – w miejscach, gdzie pracują roboty, zmieści się o 50 proc. więcej towarów niż tam, gdzie pracują ludzie. Przekłada to się też na oszczędności finansowe – 22 mln dol. w przeliczeniu na każdy magazyn.

W Polsce, Centrum Amazona w Bielanach, wprowadziło do użytku system Amazon Robotics. W Europie Amazon ma 29 centrów logistycznych, ale to pod Wrocławiem jest najnowocześniejsze i w nim właśnie od ubiegłego roku wykorzystywane są roboty (zob. także Wirtualny Wydawca dn. 3 listopada 2015)

 

 

źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi: Amazon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.