Wydawnictwo Charaktery poleca książkę Richarda Rohra „ Prostota”

Przegląd

Jak  głosi sam tytuł  – celem ma być prostota, odrzucenie tego co zbędne, nadmiarowe, tego co uzbierało się przez lata.

Prostota

Autor odwołuje się  do duchowej służby św. Franciszka, jako drogowskazu dla współczesnych wierzących. Proponuje „duchowość odejmowania” – prostotę życia w wolności i szczęściu. W myśl tej idei pozbywamy się nie tylko rzeczy materialnych – „odpuszczamy” przede wszystkim potrzebę posiadania racji, sprawowania władzy, kontroli, pragnienia odniesienia sukcesu.

Aby tego dokonać, trzeba „zwrócić się ku temu co słabe, ułomne, biedne, i przez to nauczyć się, jak przegrać aby wygrać, jak w twórczy sposób rezygnować, jak wznieść się w górę, schodząc w dół”.

 Lektura książki może pomóc:

–   rozpoznać własną zależność od innych

–   zrozumieć, dlaczego mniej znaczy więcej

–   przekonać się do kontemplacji

–   osiągnąć głębszą duchową wolność

RICHARD ROHR– współczesny mistrz duchowości. Jest autorem ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków  i cenionym prelegentem o międzynarodowej sławie. W Polsce ukazały się dotychczas tłumaczenia pięciu książek o. Rohra:

„Od mężczyzny dzikiego do mężczyzny mądrego. Refleksje na temat męskiej duchowości”, „Poruszyć światem . Kontemplacyjna postawa i modlitwa działania”, „Nieśmiertelny diament. W poszukiwaniu prawdziwego ja”, „Spadać w górę. Duchowość na obie połowy życia”, „Wszystko ma swoje miejsce. Dar modlitwy kontemplacyjnej”.

Zapraszamy do lektury.
Książka do nabycia w naszym sklepie internetowym.
Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Charaktery

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.