TLDRxP – milionowy zasięg nowego hasztaga w dwa dni

TLDRxP – milionowy zasięg nowego hasztaga w dwa dni

Przegląd

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) Kraków Miasto Literatury UNESCO zainicjował ruch oporu przeciwko nieczytaniu. Efekt?

Ponad milionowy zasięg nowego hasztaga po dwóch dniach od jego inauguracji i do tej pory blisko tysiąc czterysta spontanicznych wpisów czytelników z całej Polski i ze świata!

„This Literature Deserves Reading” (#TLDRxP) – tym hasłem Kraków zainicjował międzynarodowy ruch oporu przeciwko nieczytaniu. Celem akcji było rozpropagowanie hasztaga, przy pomocy którego miłośnicy czytania na całym świecie będą mogli wyrazić swoje poparcie i rekomendować innym wartościowe książki. Ale pomysłodawcom przedsięwzięcia chodziło również o walkę z modą na nieczytanie, którą wyraża oryginalne znaczenie akronimu TLDR: „Too long, didn’t read”.

Już pierwszego dnia akcji nowy hasztag dotarł prawie do miliona osób za pomocą mediów społecznościowych (dane za Brand24).
Akcję wsparli najwięksi wydawcy w kraju, dziennikarze, autorzy, ludzie kultury i sztuki, popularne serwisy internetowe, a także szerokie grono przyjaciół i partnerów.

Organizatorem akcji jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Kraków

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.