Krakowski Festiwal Conrada w finałowej czwórce najlepszych literackich festiwali

Krakowski Festiwal Conrada w finałowej czwórce najlepszych literackich festiwali

Przegląd

Krakowski Festiwal Conrada, organizowany przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Tygodnika Powszechnego, jako jedyny europejski festiwal znalazł się w finałowej czwórce najlepszych literackich festiwali.

To wielki honor znaleźć się w czołówce wysoko cenionych festiwalu literackich świata. Tym bardziej, że wybór i wysoka ocena pochodzi od  Brytyjskiego Stowarzyszenia Wydawców, a werdykt ogłoszono wobec blisko 1000 agentów literackich, wydawców, dostarczycieli innowacji i technologii w sektorze wydawniczym, słowem tych, którzy kreują pole literatury na największym na świecie anglojęzycznym rynku książki” – powiedział obecny na londyńskich Targach Książki Zastępca Dyrektora ds. Programowych KBF Robert Piaskowski. „Cieszymy się, że doceniono odwagę programową festiwalu, jego energię i stale odnawiającą się wielopokoleniową publiczność, misyjność festiwalu w prezentowaniu innych języków, wrażliwości, tradycji, światopoglądów. W wysokiej ocenie Conrada podkreślono jego powiązanie z kreatywnym sektorem wydawniczym, jego autentyczność  i zakorzenienie w lokalnym i unikalnym charakterze Krakowa, ale zarazem ambicję oddziaływania na globalną skalę i zabierania głosu w najbardziej istotnych sprawach. Zwrócono szczególną uwagę na wzajemne przenikanie się festiwalu i Targów Książki – przykładu „idealnej kohabitacji rynkowego aspektu funkcjonowania książki z jej wymiarem angażującym publiczność poprzez pogłębione spotkania i istotne debaty z udziałem pisarzy”.

International Excellence Awards 2016 w kategorii Festiwal Literacki przyznana została brazylijskiemu Flupp za „imponujący wysiłek w kierunku upowszechniania literatury i czytelnictwa w najbardziej defaworyzowanych miejscach Brazylii, przeludnionych przedmieściach metropolii i wśród osób trwale wykluczonych z kultury oraz dostępu do literatury”.

 

 

 

za miastoliteratury.pl

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.