Festiwal Miłosza – atrakcje dla najmłodszych i warsztaty poetyckie

Festiwal Miłosza – atrakcje dla najmłodszych i warsztaty poetyckie

Przegląd

5. Festiwalowi Miłosza (9-12 czerwca), organizowanemu pod hasłem „Piesek przydrożny”, po raz kolejny będzie towarzyszył Festiwal Literatury dla Dzieci. Najmłodsi i trochę starsi, razem z Andrzejem Maleszką, Jarosławem Mikołajewskim i wieloma innymi twórcami, będą odkrywać najciekawsze strony podróżniczej wyobraźni. To nie jedyne czekające uczestników wyprawy ku nowym przestrzeniom – w ramach Festiwalu odbędą się również intensywne warsztaty przekładu poetyckiego i krytyki poetyckiej, prowadzone przez wybitnych specjalistów.

Festiwal Literatury dla Dzieci

Tegoroczna edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci upłynie pod znakiem wędrówki – do której zaproszą znani i kochani przez dzieci autorzy. W czasie Festiwalu Miłosza najmłodsi odkryją „rozmruczany” Rzym z Jarosławem Mikołajewskim i jego kotem Cagliostro, spotkają się z Andrzejem Maleszką i Bohaterami magicznego drzewa, Wojciechem Widłakiem (Wycieczki Pana Kuleczki), a także z Rafałem Kosikiem oraz postaciami jego książek – Kubą i Amelią. Podczas „Japońskiej niedzieli”, połączonej z prezentacją i warsztatami, Zofia Fabjanowska-Micyk opowie o kraju kwitnącej wiśni i książce Banzai. Japonia dla dociekliwych. To oczywiście nie wszyscy ulubieńcy dzieci, który pojawią się na Festiwalu. Przed zachodem słońca mali podróżnicy będą mogli posłuchać wieczornych czytanek – a wsród opowiadających znajdą się znane osobistości, na czele z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Podczas Festiwalu na dzieci będzie czekać wiele zajęć i warsztatów – mali uczestnicy wyruszą w podróż w przeszłość, poznając zapomniane rzemiosła, instrumenty i obyczaje, nauczą się kaligrafii z obcych krain i zobaczą, jak powstają witraże. Czeka na nich także gra miejska Łowcy sekretów, podczas której wraz z rodzicami będą odkrywali najciekawsze tajemnice miasta. W trakcie festiwalowych wędrówek warto zajrzeć także na plac Szczepański, gdzie rozgości się wystawa Butenko PINXIT z ukochanym przez dzieci Gapiszonem. Pojawi się tam również Literacki Ostry Dyżur – a książkowi lekarze sprawnie udzielą pomocy tym, którym skończyły się pomysły na lekturę.

Aktualne informacje na temat Festiwalu Literatury dla Dzieci można znaleźć na stronie tutaj.

 

Szczegółowe lokalizacje i godziny wydarzeń festiwalowych zostaną podane wkrótce na stronie internetowej wydarzenia www.miloszfestival.pl.

 

za Krakow.pl

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.