Dojrzałe kobiety najaktywniejszymi użytkownikami e-booków i czytników

Dojrzałe kobiety najaktywniejszymi użytkownikami e-booków i czytników

Przegląd

 

Z badania przeprowadzonego przez Kobo wynika, że cyfrowe czytanie jest pierwszą rewolucją technologiczną napędzaną przez osoby w dojrzałym wieku. Najliczniejszą grupą wśród najaktywniejszych użytkowników e-booków i czytników są kobiety po 44 roku życia.

Według raportu około 77 procent najaktywniejszych czytelników, czyli takich, którzy spędzają na lekturze przynajmniej pół godziny dziennie, to osoby mające 45 lat lub więcej. Spośród nich największą, bo aż 30 procentową grupę stanowią czytelnicy od 55 do 64 roku życia.

Trzy czwarte najaktywniejszych czytelników to kobiety: najchętniej czytają romanse, następną kategorią jest szeroko pojęta literatura piękna, a na trzecim miejscu kryminały. Te czytelniczki, które wybrały romans, sięgały po lekturę sześć razy dziennie, poświęcając na czytanie łącznie prawie 90 minut.

Mężczyźni w wieku od 18 do 34 lat stanowią 13 procent aktywnych czytelników cyfrowych, ale w wieku powyżej 65 roku życia można było znaleźć 34 procent entuzjastów e-booków.

Raport Kobo powstał w oparciu o wiele źródeł, w tym dane sklepu, aplikacje oraz osobne badanie przeprowadzone na grupie 16 tysięcy klientów.

 

za: The Guardian Booklips.pl

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.