Już jutro ogłoszenie wyników IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren

Przegląd

banner

Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren prowadzony przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” od 2006 r., biorąc za wzór dorobek pisarski swojej Patronki, wielkiej szwedzkiej autorki, wytycza wysokie standardy literatury dla młodych odbiorców. Wysoka jakość nagrodzonych książek, wysokie nagrody oraz fakt, że wszystkie zwycięskie tytuły w krótkim czasie pojawiają się na rynku księgarskim, sprawiły, że Konkurs zyskał uznanie zarówno autorów, jaki i czytelników.

Nagrody są przyznawane w trzech kategoriach wiekowych: za utwory dla dzieci do 6 lat, od 6 do 10 lat oraz dla młodzieży w wieku 10-14 lat. Partnerem Strategicznym Konkursu od jego pierwszej edycji jest Fundacja PZU.
W jury IV Konkursu im. Astrid Lindgren zasiadali eksperci: prof. Joanna Papuzińska, literaturoznawczyni i autorka, prof. Grzegorz Leszczyński, literaturoznawca, szefowie i redaktorzy wydawnictw Literatura, Nasza Księgarnia i Publicat oraz przedstawiciele Fundacji. Nagrodzone książki zostaną opublikowane na jesieni przez współpracujące z Fundacją Wydawnictwa.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem:
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Rzecznika Praw Dziecka,
Biblioteki Narodowej,
Ambasady Szwecji.

Ogłoszenie wyników IV edycji Konkursu, będzie miało miejsce 18 marca o godz.12.00, podczas XV Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.

 

Więcej informacji: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/konkurs-astrid-lindgren 

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.