Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy! Czy Marylin Monroe miała rację?

Przegląd

Wydawnictwo Samo Sedno, Uniwersytet SWPS oraz Księgarnia Psyche serdecznie zapraszają 24 lutego o godz. 17.30 na spotkanie z Katarzyną Kucewicz, autorką książki Zakupoholizm. Jak samodzielnie uwolnić się od przymusu kupowania?

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy! Czy Marylin Monroe miała rację?

Zakupy dostarczają mnóstwa bodźców kolorystycznych, dźwiękowych i zapachowych, poprawiają nastrój, a do tego zaspokajają apetyt, stając się źródłem prawdziwej przyjemności. Wydawanie pieniędzy na realizację swoich pragnień pozwala poczuć euforię. Choć są i tacy, którym radość przynosi nie tyle proste wydawanie pieniędzy, ile wydawanie ostatnich pieniędzy co do grosza, aż do dreszczyku emocji wywołanego myślą: I za co ja jutro zjem śniadanie? Co dzieje się po przekroczeniu tej cienkiej granicy, gdy zakupy wymykają sie spod kontroli?

Banner_Zakupoholizm_wydarzenie

O przymusie kupowania i uzależnieniowym głodzie zakupowym opowie Katarzyna Kucewicz, autorka pierwszej na polskim rynku książki o kompulsywnych zakupach: Zakupoholizm. Jak samodzielnie uwolnić się od przymusu kupowania? Rozmowę poprowadzi Joanna Olekszyk, dziennikarka i redaktorka w magazynie „Sens”.

Podczas spotkania zapytamy m.in. o to:

  • jak wygląda rzeczywistość uroczych zakupoholiczek poza kadrem filmowym?

  • czy można być zakupoholikiem, nie mając grosza przy duszy?

  • czy można się uzależnić od zakupów przez internet?

  • czym rózni się rozrzutność do zakupoholizmu?

Zapraszmy na spotkanie wszystkie osoby zainteresowane tematem zakupoholizmu, terapeutów oraz bliskich osób, dla których zakupy stały się jedynym lekarstwem na stres.

W Polsce z uzależnieniem od zakupów boryka się ok. 2 mln ludzi. Nałóg kompulsywnego kupowania dotyczy zarówno kobiet (80%), jak i mężczyzn. Częściej mieszkańców dużych miast, osób z wyższym wykształceniem i zamożnych.

Wstęp wolny!

Termin: 24 lutego (środa), godz. 17.30

Miejsce: Psyche Books & Cafe (poziom -1), Budynek Uniwersytetu SWPS, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa

Zapraszamy!

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.