Jeden bilet podwójna korzyść. Rusza wielki „Pociąg do książki”

Jeden bilet podwójna korzyść. Rusza wielki „Pociąg do książki”

Przegląd

Już nie musisz z nudów ślepo wpatrywać się w okno. Kup bilet na przejazd pociągami uruchamianymi przez Przewozy Regionalne Oddział Łódzki i wczytaj się w najważniejsze polskie premiery i książkowe bestsellery. Szybko, wygodnie i zupełnie za darmo. Rusza wielka akcja Przewozów Regionalnych Oddziału Łódzkiego i Wydawnictwa Sonia Draga pod nazwą „Pociąg do książki”. Podróżuj z nami, bo zyskujesz 25% zniżki na zakup książek.

Z najnowszych badań czytelnictwa przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową i TNS Polska wynika, że Polakom z książkami nie po drodze. Dla 35% rodaków książki to jedynie dodatkowe zbieracze kurzu. Czterech na dziesięciu Polaków nie przeczytało ani jednej książki, a połowa przeczytała tekst nie dłuższy niż trzy strony. Dane porażają, dlatego Przewozy Regionalne Oddział Łódzki i Wydawnictwo Sonia Draga postanowiły wjechać z książkami na tory. Będą książkowe hity, które podbiły serca czytelników na całym świecie i gorące nowości. Bez opłat i dla każdego bez względu na rodzaj zakupionego biletu.

Do pociągów trafią streszczenia rynkowych hitów. Jeden tytuł i jedno streszczenie, by pasażerowie nie gubili się w książkowych historiach – mówi Elżbieta Nowak, dyrektor Oddziału Łódzkiego Przewozów Regionalnych. – Broszury będą dostępne w pociągach uruchamianych przez Oddział. Co miesiąc do pasażerów trafi aż 5000 tysięcy egzemplarzy.

Akcja rusza od 16 lutego 2016 roku i nie jest ograniczona czasowo. Premierowe tytuły do pociągów będą wchodziły w tym samym czasie, gdy trafią na półki w księgarniach. Pasażerowie będą więc na bieżąco.
Zależy nam, by jak największa liczba pasażerów dosłownie zanurzała się w lekturze, bo książki rozwijają wyobraźnię i wzbogacają zasób słów – mówi Piotr Owczarski, pomysłodawca akcji – Bilet kolejowy jest także przepustką do zniżek na zakup książek w księgarni internetowej wydawnictwa. Wystarczy wpisać hasło „PR-LODZ”, by za ulubiony tytuł zapłacić 25% mniej.

Tanie kupowanie obejmuje wszystkie tytuły wydawnicze. Wkrótce w pociągach pojawią się także kody QR, które umożliwią ściąganie fragmentów książek w postaci audiobooków na smartfon, tablet czy komputer bez dodatkowych opłat.
Od teraz można czytać w nieskończoność, no chyba, że pociąg kończy swój bieg i trzeba wrócić do rzeczywistości – mówi Agnieszka Jedlińska z Wydawnictwa Sonia Draga. – Wierzymy, że w ten niekonwencjonalny sposób zwrócimy uwagę mieszkańców Łodzi i regionu, że książka to wciąż jeden z najlepszych przyjaciół człowieka, pochłania, ale nie wysysa energii.

Wkrótce ruszą specjalne konkursy dla pasażerów Przewozów Regionalnych Oddziału Łódzkiego. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie, by wygrać premierową książkę. Co miesiąc będzie ich aż sześć. Szczegóły akcji i informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie internetowej Przewozów Regionalnych sp. z o.o., fanpage przewoźnika oraz w pociągach na specjalnych plakatach informacyjnych.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Sonia Draga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.