Czy charyzmy można się nauczyć?

Przegląd

Charyzma nie jest darem, tylko narzędziem  – pisze Olivia Fox Cabane. Jej najnowsza książka zatytułowana „Mit charyzmy” już 16.02 trafi do księgarń.

Autorka dowodzi w niej, że wbrew panującemu powszechnie przekonaniu, ludzie nie przychodzą na świat z charyzmą – wrodzonym wewnętrznym magnetyzmem. Nawet najbardziej pociągająca gwiazda czasem emanuje charyzmą, a kiedy indziej – nie.

Marilyn Monroe potrafiła, jak za pomocą przełącznika, „wyłączyć” charyzmę i przejść niezauważona przez tłum. Aby ją odzyskać, zmieniała tylko mowę ciała.
charyzma_150x225Czy charyzmy można się nauczyć?

Podczas badań naukowcy dowiedli, że można podnieść lub obniżyć poziom charyzmy u danej osoby z taką łatwością, jak gdyby poruszało się pokrętłem.

W książce tej charyzma, spowita dotąd aurą mistycyzmu, została po raz pierwszy naukowo rozebrana na czynniki pierwsze. Autorka, polegając na odkryciach z różnych dziedzin nauki oraz czerpiąc ciekawe przykłady z życia, ukazuje mechanizmy tego zjawiska i krok po kroku tłumaczy, jak stać się osobą charyzmatyczną, wpływową i porywającą za sobą innych ludzi zarówno w pracy, w biznesie, jak i w życiu osobistym.

 

Cabane wyświadczyła nam wszystkim wielką przysługę. Wykorzystała solidną bazę naukową i żywą narrację do pouczającego opisu roli charyzmy w przywództwie – zjawiska, które nadal słabo rozumiemy”.

Robert B. Cialdini, autor bestsellerowego Wywierania wpływu na ludzi

 

Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem swej zdolności do przejawiania charyzmy we wszystkim, co robisz w życiu, ta książka zapewni ci potrzebne umiejętności”.

Psychology Today”

 

Olivia Fox Cabane wykładała na wielu prestiżowych uczelniach – Stanford, Yale, Harvardzie, MIT. Była trenerką pracowników największych amerykańskich firm z rankingu „Fortune 500”, z nauk behawioralnych zaczerpnęła przydatne narzędzia, którymi powinien dysponować każdy lider. Obecnie pisze do „Forbesa” i „The Huffington Post” oraz jest dyrektorem ds. innowacyjnego przywództwa w stanfordzkim programie StartX. Jej książki są publikowane w 17 językach.

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.