Czarna strona literatury: Wykreuj kryminał!

Przegląd

Wydawnictwo Czarne zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji Czarnych Warsztatów Pisania Kryminału. Zajęcia odbywać się będą w warszawskiej siedzibie wydawnictwa przy ul. Marszałkowskiej 43 lok. 1.

Warsztaty poprowadzi Wojciech Chmielarz, dziennikarz, pisarz, autor czterech kryminałów.

Spróbujmy razem napisać kryminał!
Powieści w tym gatunku piszę już od ładnych kilku lat. Sporo się przez ten czas nauczyłem, sporo przeżyłem i, co tu ukrywać, popełniłem sporo błędów. Cel naszych zajęć jest prosty – chcę, żeby po ich zakończeniu startowali Państwo z lepszej pozycji niż ja. Porozmawiamy o kryminale: czym jest i dlaczego warto się nim zajmować. Zastanowimy się, jakie jest jego miejsce we współczesnej literaturze i czy da się w nim opowiedzieć poważne historie. Przede wszystkim skupimy się na bebechach gatunku, na literackim mięsie, na rzemiośle i zasadach, których niekoniecznie trzeba przestrzegać, ale które trzeba znać. Będziemy się koncentrować na praktyce, bo uważam, że tak najłatwiej i najszybciej człowiek się uczy. Spróbujemy razem napisać kryminał. Wymyślimy bohatera, miejsce akcji, intrygę. Do tego pisarskie zadania domowe. Zobaczymy, co nam z tego wyjdzie!
Wojciech Chmielarz

Warsztaty, które odbywać się będą w środy w godzinach 18:30-21:15 (pisarskie) i 18:30-20:15 (zajęcia z ekspertami) w dniach od 2 marca do 27 kwietnia, poprowadzą wraz z Wojciechem Chmielarzem, redaktorzy Czarnego (Magdalena Budzińska i/lub Tomasz Zając) oraz zaproszeni eksperci (profiler policyjny, kryminalistyk, policjant)

Koszt udziału w warsztatach to 1 tys. złotych

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 lutego.

 

szczegółowe informacje TUTAJ

Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.