Krakowskie Podgórze e-czyta z PocketBook Touch Lux 3

Przegląd

logoPBP

Rok 2016 rozpoczął się dla Podgórskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie od niezwykle ciekawego i atrakcyjnego wydarzenia. W ofercie Czytelni Głównej pojawiło się 11 czytników e-booków PocketBook Touch Lux 3. PocketBook Touch Lux 3 szary
Nasza Biblioteka już od roku 2014 umożliwia dostęp do blisko dwóch tysięcy publikacji elektronicznych platformy IBUK Libra”, – wyjaśnia Anna Godoś Kierownik Czytelni Głównej Podgórskiej Biblioteki Publicznej. „Kolejnym krokiem było wprowadzenie do naszej oferty czytników e-booków”.
Korzystając ze środków pozyskanych z budżetu obywatelskiego Czytelnia zakupiła urządzenia dostosowane zarówno dla młodszego pokolenia, jak i starszych czytelników. Przed podjęciem decyzji pracownicy przetestowali kilka modeli czytników PocketBook, sprawdzając ich funkcjonalność, gabaryty i użyteczność. Finalnie wybór padł na PocketBook Touch Lux 3, za którym przemawiał sześciocalowy wyświetlacz w dobrej rozdzielczości oraz fizyczne przyciski, ułatwiające osobom starszym nawigację po menu.
Decyzja Podgórskiej Biblioteki cieszy nas z kilku powodów”, mówi Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Od dwóch lat wspieramy konkursy edukacyjne Zamku Królewskiego na Wawelu, które współtworzy ta placówka, spotykamy się na październikowych Targach Książki, a zatem jesteśmy przekonani, że wybór naszych czytników był decyzją w pełni przemyślaną i świadomą. Mamy nadzieję, że urządzenia Touch Lux 3, które w całej Europie są najlepiej sprzedającym się modelem, przyniosą także nowym czytelnikom wiele radości”.
Zgodnie z regulaminem czytniki PocketBook Touch Lux 3 mogą być wypożyczane przez miłośników e-lektur na dwa tygodnie.

Kategorie: Biblioteki, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.