Rewelacyjny album Wojciecha Siudmaka trafia do księgarń!

Przegląd

Siudmak Wojciech okładka

 

Około 200 reprodukcji jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów Wojciecha Siudmaka. Jego najlepsze prace:
grafiki, malarstwo i rzeźby.

Magiczne światy Wojtka Siudmaka sprawiają, że to, co fantastyczne, wkracza w rzeczywistość. Jego obrazy przywodzą na myśl migawki filmów — najważniejsze momenty szerszego doświadczenia, które rozciąga się w czasie i przestrzeni. […] Te panoramiczne pejzaże wyobraźni są naładowane żywą energią: wybuchają, szybują, rozkwitają, wirują… i oczarowują”.

George Lucas

Siudmak Wojciech fot

Wojciech Siudmak – Francuski artysta malarz i rzeźbiarz polskiego pochodzenia. W 1966 wyjechał do Paryża i rozpoczął studia w École des beaux-arts. Niemal od 50 lat mieszka i tworzy we Francji. Jest uważany za głównego przedstawiciela realizmu fantastycznego, który łączy nadrealną wizję ze sztuką naturalistyczną i ma swoje korzenie w surrealizmie reprezentowanym przez Salvadora Dalego i René Magritte’a. Siudmak nazywa siebie hiperrealistą fantastycznym. Realizm fantastyczny ma swe korzenie w surrealizmie Dalego, Magritte’a, Delvaux. Siudmaka łączy z Dalim wirtuozeria w oddawaniu trójwymiarowego złudzenia przestrzeni, poczucie światła i cienia, perspektywy linearne i powietrzne. Do tych tradycyjnych środków wyrazu Siudmak dodaje elementy czysto realistyczne i bardzo osobiste

 

siudmak 2

siudmak 3

siudmak 4

Dane techniczne i handlowe książki:
Tytuł: SIUDMAK
Autor: Wojciech Siudmak
ISBN: 978-83-7510-764-7
Format: 240×320
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: PLN 179.00
Data premiery: 1 grudnia 2015

 

Kategorie: Fantastyka, Sztuka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.