Dzisiaj rozpoczyna się Bruno Schulz Festiwal

Dzisiaj rozpoczyna się Bruno Schulz Festiwal

Przegląd

Wykłady, spotkania z pisarzami, projekcje filmów oraz koncerty znalazły się w programie festiwalu Bruno Schulza, który dzisiaj rozpoczyna się we Wrocławiu. W tym roku program imprezy zdominują wydarzenia związane z twórczością poety Rafała Wojaczka

To czwarta edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu.
W tym roku głównym tematem konferencji naukowych organizowanych w ramach festiwalu będzie twórczość i postać poety Rafała Wojaczka. Obok spotkań prowadzonych przez krytyków i literaturoznawców będzie można wziąć udział w spacerze śladami Wojaczka we Wrocławiu.
Druga z postaci polskiej literatury, która w tym roku będzie bohaterem wydarzeń festiwalowych, to Tadeusz Konwicki. Oprócz dyskusji na temat jego twórczości podczas festiwalu będzie można m.in. obejrzeć dokument „Całkiem spora apokalipsa” wyreżyserowany przez Andrzeja Titkowa.

Będzie także okazja do spotkań z najlepszymi polskimi autorami m.in.: Kazimierzem Orłosiem, Andrzejem Stasiukiem, Marcinem Świetlickim, Olgą Tokarczuk, Agatą Tuszyńską, a także laureatem ubiegłorocznej nagrody Angelusa – słowackim pisarzem Pavolem Rankovem. Nie zabraknie również dyskusji panelowych, a zaproszeni goście będą rozmawiać między innymi o Walterze Benjaminie, Tomaszu Mannie.  Do tego wykłady otwarte: prof. Andrzeja Borowskiego opowie o Janie Kochanowskim, a Janusz Rudnicki o patronie Festiwalu – Brunonie Schulzu.
Podczas festiwalu odbędzie się gala wręczenia Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, która odbędzie się w sobotę 17 października. Czytelnicy w przededniu ogłoszenia laureata, będą mogli spotkać się z nominowanymi autorami: Jackiem Dehnelem, Drago Jancarem, Ziemowitem Szczerkiem, Lucianem Dan Teodoroviciem i Olgą Tokarczuk.

 

więcej TUTAJ

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.