Egmont znów z mocą Star Wars!

Przegląd

klub swiata komiksu egmont      egmont publishing logo

Najnowsze komiksy Marvela teraz w miesięczniku Star Wars Komiks,
a klasyczne historie gwiezdnowojenne w kolekcji Star Wars Legendy od Egmontu.

W oczekiwaniu na grudniową, kinową premierę kolejnego epizodu Gwiezdnych Wojen, Wydawnictwo Egmont przygotowało gratkę dla fanów Star Wars: magazyn Star Wars Komiks, w którym znajdą się najnowsze komiksy wydawnictwa Marvel oraz ekskluzywną kolekcję Star Wars Legendy.

starwars komiksJuż 16 września 2015 roku na rynku pojawi się nowy numer dwumiesięcznika Star Wars Komiks.
W każdym wydaniu poza jedną zamkniętą opowieścią komiksową fani znajdą artykuły tematycznie związane z Gwiezdnymi Wojnami, konkursy oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach, takich jak premiery filmów, książek czy zloty fanów. Przed premierą nowego filmu Star Wars: Przebudzenie Mocy ukażą się dwa numery magazynu.
W pierwszym numerze dwumiesięcznika znajdzie się komiks „Skywalker atakuje”, (zbiorcze wydanie 6 marvelowskich zeszytów z cyklu Star Wars). Akcja opowieści rozgrywa się po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelia kontynuuje walkę z Imperium. Luke, Han i Leia dokonują sabotażu w fabryce broni, a Darth Vader usilnie poszukuje młokosa, który doprowadził do eksplozji imperialnej stacji bojowej. Jeszcze nie wie, że ten młodzieniec nazywa się Luke Skywalker…

Dwumiesięcznik Star Wars Komiks
Format: 170 x 260 mm
Cena: 19,99 zł

Kolejna propozycja dla fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen to Star Wars Legendy ekskluzywna 10 – tomowa kolekcja najciekawszych historii, które dziś już stanowią kanon gwiezdnowojenny.

starwars legendy1  starwars legendy2 starwars legendy3 starwars legendy4 starwars legendy5

W 2015 roku do rąk czytelników trafi 5 tomów kolekcji: Cienie Imperium, Darth Vader i Widmowe Więzienie, Czystka, W cieniu Yavina oraz zaskakujące śmiałą stroną graficzną Mroczne Imperium, które stanowiło przełom w historii opowiadania o uniwersum Star Wars i do dziś zachwyca.

Na początek serii trzy tytuły:

Cienie Imperium, w tłumaczeniu Jacka Drewnowskiego z rysunkami Kiliana Plunketta.
Komiks powstał na podstawie cieszącej się wielką popularnością powieści Steve’a Perry’ego pod tym samym tytułem, a jego akcja rozgrywa się pomiędzy Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi. Całkowite zwycięstwo imperatora wydaje się kwestią czasu. Niedobitki rebeliantów rozproszyły się, a Luke Skywalker powoli dochodzi do siebie po utracie ręki, poszukiwany nie tylko przez Dartha Vadera, ale i przez nową mroczną postać – księcia Xizora, szefa największej organizacji przestępczej w galaktyce.
Premiera 12 sierpnia 2015 roku.

Darth Vader i Widmowe Więzienie, w tłumaczeniu Jacka Drewnowskiego z rysunkami Agustina Alessio.
Akcja rozgrywa się około pół roku po przemianie Anakina Skywalkera w Dartha Vadera, ukazanej
w filmie Zemsta Sithów. Mroczny Lord przywykł już do nowej roli po ciemnej stronie Mocy
i jest bezwzględnie lojalny wobec swojego mistrza, Imperatora Palpatine’a. Gdy młode Imperium Galaktyczne chwieje się w posadach, Vader wreszcie może dowieść swojej wartości…
Premiera: 9 września 2015 roku.

Czystka, w tłumaczeniu Macieja Drewnowskiego z rysunkami Douglasa Wheatleya, Jima Halla, Chrisa Scalfa, Marco Castiello i Andrei Chella;
W tomie Czystka zebrano cztery komiksowe historie, rozgrywające się w nadzwyczaj ciekawym okresie w dziejach galaktyki, wkrótce po wydarzeniach ukazanych w filmie Zemsta Sithów. We wszystkich występuje Darth Vader, który, wierny swojemu nowemu sithańskiemu mistrzowi, ściga niedobitki Jedi, ocalałe po rozkazie 66. Umacnia przy tym władzę nowo powstałego Imperium Galaktycznego i stara się wykorzenić pamięć o zakonie Jedi wśród ludów, które teraz mają się pokłonić Imperatorowi.
Premiera 10 października 2015 roku.

Kolekcja Wydawnicza: Star Wars Legendy
Format: 167 x 255
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 49,99 zł

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.