Rysowanie postaci. Od teorii do praktyki

Przegląd

 

Rysowanie postaci. Od teorii do praktyki

rysowanie-figur-okladka.indd

Ponadczasowy, praktyczny podręcznik rysowania postaci Andrew Loomisa, amerykańskiego rysownika i autora książek o charakterze instruktażowym, cieszy się niesłabnącym powodzeniem od dziesięcioleci. Rozdziały
poświęcone anatomii, budowaniu sceny z wielu postaci, rysowaniu ich w ruchu, skróconej perspektywie czy ubraniu, pozwalają artyście właściwie zrozumieć tajniki rzemiosła. Objaśniające wywód szkice oraz przykłady zaczerpnięte spośród najlepszych prac autora pozwalają czytelnikowi czerpać z doświadczenia, które większość artystów musi zdobywać przez długi czas, metodą prób i błędów. Zamieszczone w książce ćwiczenia pozwalają studentowi zyskać wiarę we własne umiejętności i nabrać przekonania, że poradzi sobie z rzeczywistymi zamówieniami, a ponadto umożliwiają skompletowanie nieodzownej dla młodego rysownika teczki z próbkami własnej twórczości.

ANDREW LOOMIS (1892-1959) – amerykański rysownik i autor podręczników dla początkujących i bardziej zaawansowanych adeptów sztuki. Swoje prace publikował w takich czasopismach, jak „Cosmopolitan”, „Redbook”, „Saturday Evening Post”, „Ladies’ Home Journal”. Opracowywał niektóre spośród największych kampanii reklamowych w Ameryce i dwukrotnie zdobył pierwszą nagrodę w krajowym konkursie na reklamę zewnętrzną.

Rok wydania: 2015
Stron:
208
Oprawa:
twarda z obwolutą
Format:
225×305
Pakowanie:
1
Tłumacz:
Tomasz Tesznar
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży:
4 maj 2015

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Zysk i S-ka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.