BIBLIOTEKA PANA LEMONCELLA – Wejdź z nami do najbardziej tajemniczej biblioteki interaktywnej na świecie!

Przegląd

Wejdź z nami do najbardziej tajemniczej biblioteki interaktywnej na świecie!

Światowy bestseller!

Przezabawna i pełna najdziwniejszych postaci opowieść

w sam raz dla miłośników „Charliego i fabryki czekolady” i „Nocy w muzeum”.

BIBLIOTEKA PANA LEMONCELLA

Chris Grabenstein

przekład: Maciejka Mazan

biblioteka pana lemoncella

Ekscentryczny miliarder – pan Lemoncello – zaprasza grupę nastolatków do świata fantazji i przygody.

Kyle Keeley, klasowy wesołek, uwielbia wszelkie gry – planszowe, słowne, a nade wszystko – gry wideo. Przypadkiem dowiaduje się, że budowę nowej miejskiej biblioteki finansuje jego idol – ekscentryczny miliarder Luigi Lemoncello, najsławniejszy i najbardziej twórczy autor gier na świecie. Początkowo kpiący z tego pomysłu Kyle zmienia zdanie, gdy dowiaduje się o wyjątkowym konkursie na esej, w którym należy napisać dlaczego otwarcie nowej biblioteki jest tak ważne. Prace oceniać będzie sam pan Lemoncello, a nagrodą ma być spędzenie piątkowej nocy w nowej bibliotece.

To wystarczająca zachęta, by „za duży na czytanie” Kyle zamarzył o wyjątkowej karcie bibliotecznej. Jego wysiłek zostaje doceniony i bohater trafia do grupy dwunastu szczęśliwców, którzy zostają zaproszeni do biblioteki w noc poprzedzającą jej otwarcie.

Kyle i pozostali mają 24 godzinny, by znaleźć tajne wyjście z budynku i wygrać wspaniałe nagrody. Luigi Lemoncello zadbał o mnóstwo atrakcji. Drzwi zostają zamknięte a gra się rozpoczyna. By rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać się z biblioteki trzeba będzie wykazać się nie lada umiejętnościami i znajomością literatury.

Czy grupa 12-latków zdoła wydostać się z najbardziej niesamowitej biblioteki na świecie?

Biblioteka pana Lemoncella to więcej niż pełna humoru i przygód powieść. To gra sama w sobie, w której czytelnik doskonale się bawi rozwiązując łamigłówki, odpowiadając na pytania i klucząc po niesamowitej bibliotece. Autor dowcipnie i z humorem nawiązuje do innych książek i pisarzy. Pełno tu zagadek słownych i odniesień do literatury.

Autor licznych zagadek dla dzieci i dorosłych tworzy wspaniałą przygodową układankę. Grabenstein inteligentnie korzysta z możliwości jakie dają gry planszowe i gry wideo. Stosując zapożyczone z nich triki, misternie buduje tajemnicę i potęguje napięcie.

Pełno tu zagadek do przemyślenia, kalamburów do poskładania i odniesień do innych książek dla młodzieży. To solidna, dobrze zbudowana fabuła zarówno dla miłośników książek, jak i wielbicieli gier.Kirkus

Mamy tu niezwykle wciągającą tajemnicę, która sprawi, że czytelnicy zobaczą swoją lokalną bibliotekę w zupełnie nowym świetle (…). To oda do bibliotek i literatury, a Lemoncello jest godnym następcą mistrza inteligentnych układanek – Willy’ego Wonki.Booklist

Tagi: Foksal, Wilga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.