Śmierć letnią porą, autorstwa Monsa Kallentofta! Wznowienie!

Przegląd

3 lutego trafi do księgarń wznowienie Śmierci letnią porą, drugiego tomu serii o komisarz Malin Fors, autorstwa Monsa Kallentofta!

ŚMIERĆ letnia

Nikt nie pamięta tak gorącego lata; Linköping trapi męczący upał, szaleją pożary lasów. Po miejskim parku błąka się nastolatka, jest naga, zakrwawiona i nie pamięta, co się z nią stało. Niebawem na plaży nad jeziorem znaleziona zostaje kolejna ofiara, tym razem nieżywa, i do Malin Fors dociera, że upał to najmniej ważne z jej zmartwień – ma przecież córkę w tym samym wieku co dwie poprzednie ofiary.

Kolejna książka o Malin Fors to mrożąca krew w żyłach opowieść o nieodwzajemnionej miłości i najczarniejszym złu, które czai się wokół i zaczyna zagrażać ukochanej córce Malin Fors.

 

Mons Kallentoft – Obdarzony niezwykłym talentem autor powieści kryminalnych. Kariera literacka Monsa Kallentofta (ur. 1968) rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy za swoją pierwszą powieść, Pesetas, otrzymał prestiżową nagrodę Katapultpriset przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich za najlepszy debiut powieściowy. Po napisaniu jeszcze dwóch innych książek w 2007 roku opublikował pierwszą powieść kryminalną Ofiara w środku zimy, entuzjastycznie przyjętą przez krytyków i czytelników, dzięki którym błyskawicznie trafi ł na pierwsze miejsca list bestsellerów.

 3 lutego trafią też do księgarń Duchy wiatru – najnowsza powieść z Malin Fors w roli głownej.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.