“Piękni samobójcy” już w marcu!

Przegląd

PIĘKNI SAMOBÓJCY

Toni Hill

piękni samobójcy

tytuł oryginału: LOS BUENOS SUICIDAS

literatura hiszpańskojęzyczna

tłumaczenie: Elżbieta Sosnowska

ISBN: 978-83-7885-568-2

oprawa: miękka ze skrzydełkami

cena: 34,00 zł

data wydania: 13 marca 2015 r.

ebook albatros

Opis:

Barcelona, noc Trzech Króli roku 2011. Inspektor Héctor Salgado, dręczony nierozwiązaną sprawą tajemniczego zniknięcia swojej byłej żony Ruth, nie może zasnąć i, siedząc na tarasie, pali jednego papierosa za drugim. Nad ranem otrzymuje telefon od swojego współpracownika agenta Forta: sekretarka dyrektora generalnego w znanej firmie kosmetycznej rzuciła się pod pociąg na stacji metra. Sprawa wydaje się prosta, lecz z upływem dni Salgado znajduje dowody na to, że za pozornym samobójstwem kryje się zawiła i niebezpieczna pajęczyna kłamstw. 

Tymczasem ciężarna agentka Castro, półtora miesiąca przed rozwiązaniem, spędza czas w domu na zaleconym przez lekarza zwolnieniu. Ona też myśli o niezamkniętej sprawie Ruth i nie potrafi pogodzić się z brakiem postępów w rozwiązywaniu tej tajemnicy. I chociaż w swoim obecnym stanie nie powinna zajmować się jakimkolwiek śledztwem, zdecydowaniem i uporem będzie kruszyć fasady kryjące wielkie zło…

Piękni samobójcy, lato martwych zabawekto drugi już kryminał Toniego Hilla, którego głównym bohaterem jest Héctor Salgado, urodzony w Argentynie inspektor katalońskiej policji. Jego debiut Lato martwych zabawek ukazał się nakładem wydawnictwa Albatros latem 2012 roku.

Powrót śródziemnomorskiej powieści detektywistycznej 

El Pais

Fenomenalna literatura detektywistyczna

La Vanguardia

 Wspaniała i jakże potrzebna przeciwwaga dla oślepiającej bieli
nordyckiej literatury detektywistycznej

The Guardian   

Kategorie: Literatura
Tagi: Albatros

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.