Tolkien na szczycie Topki Empiku!

Przegląd

J.R.R. Tolkien

Hobbit

Hobbit filmowy

Silmarillion

SILMARILLION

Hobbit

Ilustracje Alan Lee

Hobbit, wstęp do Władcy Pierścieni i jedno z największych i najpopularniejszych dzieł Tolkiena, to powieść o niebezpiecznej wyprawie podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Ich nieoczekiwanym partnerem jest hobbit Bilbo Baggins. Bilbo bardzo sobie ceni dobre jedzenie, spokój i wygodę, ale oto jego udziałem staje się wielka przygoda…

Silmarillion

Ilustracje Ted Nasmith

Silmarillion to zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli o Pierwszej Erze Świata, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni. Legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności, Morgoth, przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty”, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.

JOHN RONALD REUEL TOLKIEN (1892-1973) – jeden z najwybitniejszych pisarzy w historii, twórca niepowtarzalnego gatunku literackiego. Jego wielkie dzieła: Hobbit, Władca Pierścieni, Silmarillion, Niedokończone Opowieści, Dzieci Húrina na zawsze zapisały się we współczesnej kulturze.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.