Księgarnia Zysk i S-ka Wydawnictwo serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Księgarnia Zysk i S-ka Wydawnictwo serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Przegląd

Księgarnia Zysk i S-ka Wydawnictwo serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem promujące jego najnowszy kryminał “Błyskawiczna wypłata”. Autor po raz kolejny, w typowy dla siebie sposób zabiera nas w czasy PRL-u, tym samym wciągając już od pierwszych kart w niezwykle ciekawą intrygę, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.
Księgarnia Zysk i S-ka Wydawnictwo
zaprasza  na spotkanie  z Ryszardem Ćwirlejem 
 promujące książkę “Błyskawiczna wypłata”
 blyskawiczna wyplata_

11 lutego, środa 
godz. 18.00
ul. Wielka 10, Poznań
O książce:
Poznań, czerwiec 1982 roku. Od pół roku trwa stan wojenny, wszyscy jednak starają się żyć normalnie. Wielkie zainteresowanie budzi mundial i udział w nim polskiej drużyny . Ale nie wszyscy będą mieli czas na kibicowanie.
Milicjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego pod kierunkiem porucznika Marcinkowskiego rozpoczynają nową sprawę. Muszą ująć sprawców zuchwałego napadu na furgonetkę z pieniędzmi.
Ponieważ przestępcy najprawdopodobniej będą chcieli nabyć na czarnym rynku zachodnią walutę, milicjanci postanawiają przeniknąć do środowiska poznańskich cinkciarzy. Młody podporucznik Brodziak, który podejmuje się tego zadania, nie ma pojęcia, że rozpoczyna się tam właśnie brutalna wojna o wpływy.
W tym samym czasie milicja w Pile bada sprawę upozorowanego samobójstwa emerytowanego funkcjonariusza SB. Obie sprawy zaczynają się łączyć w zaskakujący sposób. Chorąży Olkiewicz, który przybył z Poznania, odkrywa, że w to wszystko zaangażowani są jego dawni pracodawcy z SB i wkrótce zostaje wplątany w niebezpieczną grę.O autorze:Ryszard Ćwirlej, rocznik 1964, pochodzi z Piły, mieszka obecnie na wsi niedaleko Poznania. Z wykształcenia malarz i socjolog. Tuż po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Śląskim rozpoczął pracę reporterską w ośrodku TVP w Katowicach, a później w TVP Poznań. Od 2010 roku jest szefem programowym poznańskiego Radia Merkury.
Dotąd wydał sześć powieści kryminalnych, których akcja rozgrywa się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w realiach schyłkowego PRL-u. Bohaterami książek  Upiory spacerują nad Wartą , Trzynasty dzień tygodniaRęczna robotaMocne uderzenieŚmiertelnie poważna sprawa  i Błyskawiczna wypłata są poznańscy milicjanci, nic więc dziwnego, że autor uważany jest przez krytyków za twórcę gatunku literackiego nazywanego “powieścią neomilicyjną”.

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Zysk i S-ka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.