100 dni minister Małgorzaty Omilanowskiej w rządzie Ewy Kopacz

Zwiększenie nakładów na kulturę do najwyższego w historii poziomu, likwidowanie barier w dostępie do kultury, poszerzanie zasobu legalnej kultury w sieci, zakończenie 5 dużych inwestycji, realizacja Krajowego Programu Ochrony Zabytków oraz ogłoszenie nowych programów ministra.

To część najważniejszych zadań, którymi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska zajmowała się w trakcie 100 dni od zaprzysiężenia rządu Ewy Kopacz.

FINANSOWANIE KULTURY

3 mld 266 mln zł wynoszą przeznaczone na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego środki zapisane ustawie budżetowej na 2015 r. W porównaniu z rokiem ubiegłym budżet resortu kultury zanotował 10 procentowy wzrost.

To najwyższy w historii poziom. Dzięki temu zbliżamy się do 1 % budżetu państwa, czyli realizacji najważniejszego postanowienia umowy społecznej zawartej z Obywatelami Kultury”- podkreśliła premier Ewa Kopacz 7 stycznia br. na konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządu.

Oprócz środków z budżetu państwa przeznaczane są także środki z funduszy celowych oraz europejskich. W efekcie – łączna, rekordowa kwota przeznaczona na kulturę w 2014 r. wyniosła 3 mld 803 mln zł. (czytaj więcej MKiDN)

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: MKiDN

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.