„Husaria Rzeczpospolitej” – przepiękny i wyjątkowy album husarski

„Husaria Rzeczpospolitej” – przepiękny i wyjątkowy album husarski

Przegląd

Radosław Sikora
Radosław Szleszyński
HUSARIA RZECZPOSPOLITEJ

husaria rzeczpospolitej
Album w języku polskim, angielskim i francuskim
Wymiary 248 x 300 mm
Liczba stron 320
Okładka twarda
ISBN 978-83-64185-64-9
EAN 9788364185649
Cena detaliczna 149zł

Data wydania 04.09. 2014

Wydawnictwo ERICA

Husaria Rzeczpospolitej to album wyjątkowy. Po raz pierwszy zebrano tak bogaty materiał ilustracyjny z XVI, XVII i XVIII wieku pokazujący husarzy i ich ekwipunek. Dzięki temu można zobaczyć, jak naprawdę wyglądali zanim dziewiętnastowieczni artyści zafałszowali ich wizerunek.

Pozycję wzbogacono o liczne opisy tego rycerstwa, nigdy dotąd nie zebrane w jednej publikacji, a powstałe w epoce istnienia husarii. Dzięki temu poznajemy nie tylko wygląd husarzy, ale także ich obyczaje, taktykę, organizację. Ponadto dowiadujemy się, jak ich postrzegano. W Europie od końca XVI do końca XVII wieku widziano w husarii najlepszą i najpiękniejszą kawalerię świata.

Teksty źródłowe podane są w oryginalnej wersji językowej i w tłumaczeniu na trzy języki: polski, angielski, francuski. Dzięki temu sława polskiego rycerstwa przekroczy granice.

Radosław Sikora – doktor nauk historycznych, ekspert do spraw husarii, autor książek i publikacji z zakresu staropolskiej wojskowości i kawalerii.

Radosław Szleszyński – badacz i rekonstruktor husarii. Od wielu lat dokumentuje ślady husarii w kraju i za granicą, specjalizuje się w tematyce oporządzenia jeździeckiego używanego w dawnej Rzeczypospolitej.

Kategorie: Sztuka
Tagi: IW Erica

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.