Dennis Bergkamp – Moja historia

Dennis Bergkamp – Moja historia

Przegląd

DENNIS BERGKAMP

MOJA HISTORIA

autobiografia

Przekład: Piotr Borman, Marcin Jedynak, Magdalena Kochanowska

Dennis Bergkamp moja historia

Wydawnictwo OLÉ

Dennis Bergkamp. Jedna z najbardziej intrygujących i tajemniczych gwiazd piłki nożnej zdradza sekrety swojego życia i kariery. Opowiada o wielkich aspiracjach i oryginalnych inspiracjach.

Przedstawia autorską strategię gry i pomysły na jej realizację.

 

Zawsze dążył do perfekcji, a jego autobiografia jest dramatyczną historią człowieka owładniętego tym silnym wewnętrznym przymusem.

Rodzice – fani futbolu, dali mu imię po napastniku Manchesteru United i reprezentacji Szkocji, Denisie Law. Już jako kilkuletni dzieciak Bergkamp godzinami kopał piłkę na ulicach Amsterdamu – często samotnie, odbijając ją od ściany. Dla Ajaksu odkrył go legendarny Johan Cruyff, przy którym kilkanaście lat później Bergkamp rozpoczął karierę trenerską.

Najlepszy okres w karierze piłkarskiej Bergkampa to wspaniałe lata gry w Arsenalu, gdzie pod okiem Arsène’a Wengera osiągnął szczyty mistrzostwa, rozsławiając sam klub. Od niego francuski trener rozpoczynał ustalanie składu na mecz. Bergkamp okazał się charyzmatycznym liderem, bez którego nie rozwinęliby się najwybitniejsi „kanonierzy” – Ian Wright, Thierry Henry czy Robin van Persie.

Książka napisana w formie wywiadu, który mistrzowsko prowadzi znany brytyjski dziennikarz sportowy David Winner. Jednocześnie to autobiografia z misją. Nie ma tu skandali ani „zapachu szatni”, są jednak unikatowe pomysły na szkolenie i wizja futbolu jako sportu zespołowego.

Dla fanów piłki nożnej to lektura obowiązkowa!

KSIĄŻKA DOSTĘPNA RÓWNIEŻ JAKO E-BOOK

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.