Bitwa o pietruszkę i nie tylko

Bitwa o pietruszkę i nie tylko

Przegląd

Bitwa o pietruszkę i nie tylko
Witold Czuksanow
bitwa o pietruszkę
Premiera: 15.12.2014
Witold Czuksanow – dziennikarz telewizyjny, autor książek o tematyce ogrodniczej. Współtwórca programów „Rok w ogrodzie” i „Laur dla ogrodnika” dla TVP1. Od lat tajniki ogrodnictwa przedstawia najprościej jak można i przekonuje, że własny ogród to czysta frajda i radość z życia. Pisze o tym m.in. w książkach „Ogród dla początkujących”, „Tulipany”, „Zapytaj ogrodnika”. Rokrocznie publikuje w Zysk i S-ka Wydawnictwie poradnik „Wpływ Księżyca” z kalendarzem biodynamicznym.
Tytuły książek bywają dwuznaczne, często posiadają drugie dno. W tej książce żadnej pułapki nie będzie. To poradnik samodzielnej uprawy różnych warzyw oraz zbiór prostych przepisów kulinarnych. Zamiast codziennie odwiedzać pobliski warzywniak, radzę zajrzeć, poczytać, a następnie przetestować tak zdobytą wiedzę we własnym ogródku czy choćby uprawiając zieleninę w skrzynce na balkonie lub niewielkiej doniczce na parapecie.
Łatwo wtedy dostrzec różnicę między smakiem warzyw pochodzących z bliżej nieznanej plantacji a samodzielnie wyhodowaną pietruszką (i nie tylko!) – może mniej urodziwą, ale jednak pyszną, aromatyczną, zdrową. Pachnie i smakuje ona również zwycięstwem w bitwie z codziennym brakiem czasu, zabieganiem, nerwami, czyli tym, co najbardziej dziś wszystkim doskwiera. Warto spróbować, by w nagrodę czerpać radość i dobre samopoczucie oraz
witaminy pełnymi pęczkami!
Witold Czuksanow
Książka do czytania, oglądania i smakowania!
Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Zysk i S-ka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.