Zbiór gier rozwijających umiejętności interpersonalne

Książka zawiera bogaty zestaw materiałów, które pomogą w rozwijaniu ważnych kompetencji pracowników, jakimi są umiejętności interpersonalne, i w stworzeniu efektywnego, przyjaznego i twórczego środowiska pracy.
Oprócz przejrzystej prezentacji najważniejszych zagadnień z tej dziedziny, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, autorzy dostarczają zbioru kilkudziesięciu atrakcyjnych, interaktywnych gier i ćwiczeń grupowych gotowych do zastosowania podczas szkoleń rozwijających umiejętności interpersonalne. Są one niezwykle użytecznym i przynoszącym wymierne efekty narzędziem dla trenerów i szkoleniowców, a także – ze względu na uniwersalność i możliwość dostosowania do różnorodnych warunków i potrzeb – dla menedżerów, szefów zespołów i pracowników działów personalnych, ponieważ:

  •     efektywnie rozwijają umiejętności nawiązywania kontaktów,
  •     zachęcają do nawiązywania bliższych relacji interpersonalnych i przełamywania barier,
  •     uczą skutecznego słuchania i otwartej komunikacji,
  •     pomagają ćwiczyć stosowanie zasad etykiety biznesowej,
  •     rozwijają umiejętność radzenia sobie z trudnymi klientami i współpracownikami,
  •     promują zespołowy proces rozwiązywania problemów.

Każda z gier zawiera szczegółowe wskazówki dla prowadzącego i propozycje pytań do dyskusji. Sugerowane warianty modyfikacji gier dają prowadzącemu dodatkowe możliwości ich kreatywnego dostosowania do sytuacji szkoleniowej.
(zobacz więcej)

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.