Malujemy ikony

Malujemy ikony

Przegląd

Malujemy ikony

Techniki pisania ikon od Wydawnictwa RM

Malujemy ikony-W2.cdr

Ikony to szczególna i fascynująca forma sztuki sakralnej. Te obrazy, malowane na drewnie, zachwycające bogactwem barw i misternie wykończone, przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia, motywy biblijne lub liturgiczno-symboliczne.

W książce opisano nie tylko historię i znaczenie ikon dla Kościołów wschodnich, ale także technikę ich malowania. Autor – kierownik pracowni ikonograficznej w Londynie – podaje krok po kroku instrukcje tworzenia ikon, od ustalenia wstępnej kompozycji po nakładanie warstw pigmentów. Doradza, jakich używać materiałów, jak przygotować drewno, nakładać klej i farby. Omawia też szczegółowo metody złocenia na mikstion i na asyst. Podpowiada, jak malować temperą na bazie jajka. Uczy malowania postaci świętych, pejzaży w tle i stosowania kilku różnych perspektyw, które w ikonach mają wymiar symboliczny.

Liczne szkice (gotowe do skopiowania) i przykłady ikon ułatwiają zrozumienie teorii i wykorzystanie jej w twórczej pracy.

Książka jest nieocenioną pomocą zarówno dla początkujących malarzy, jak i doświadczonych twórców oraz osób zainteresowanych tą formą sztuki.

Guillem Ramos-Poqui

Malujemy ikony. Wyd. 2

Wydawnictwo RM

ISBN 978-83-7773-309-7

Format 210×297

Stron 80

Cena 29,90 zł

Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

Kategorie: Sztuka
Tagi: RM

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.