“Królowa Śniegu”, piękna i wzruszająca, komiczna i tragiczna – poleca Rebis

“Królowa Śniegu”, piękna i wzruszająca, komiczna i tragiczna – poleca Rebis

Przegląd

Królowa Śniegu – najnowsza powieść autora bestsellerowych Godzin od dzisiaj w księgarniach! Ta piękna i wzruszająca, komiczna i tragiczna książka, udowadnia raz jeszcze, że Cunningham jest jednym z wielkich powieściopisarzy tego pokolenia

królowa śniegu

Barrett Meeks, utraciwszy miłość, przechodzi przez Central Park, gdy nagle coś każe mu spojrzeć w niebo, na którym widzi, mgliste światło niczym przyglądające mu się boskie oko. Chociaż

Barrett nie wierzy w wizje – ani w Boga – nie może zaprzeczyć temu, co widział. W tym samym czasie Tyler, jego starszy brat, próbuje – bez powodzenia – napisać piosenkę ślubną dla Beth, swej ciężko chorej przyszłej żony. Barrett, dręczony myślą o ujrzanym świetle, nieoczekiwanie zwraca się ku religii. Tyler nabiera przekonania, że jedynie narkotyki będą w stanie wyzwolić jego najgłębsze moce twórcze. Gdy Beth próbuje znaleźć w sobie odwagę, by stawić czoło śmiertelności, niespodziewanie znajduje wsparcie w przyjaciółce Liz, cynicznej, lecz przewrotnie opiekuńczej starszej kobiecie.

Cunningham śledzi losy Barretta, Tylera, Beth i Liz, gdy każde z nich kroczy własną drogą ku transcendencji. W swej subtelnej, klarownej prozie okazuje głęboką empatię wewnętrznie rozdartym bohaterom i wyjątkowe zrozumienie dla tego, co kryje się w ludzkiej duszy.

Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego: Dom na krańcu świata, Z ciała i z duszy, Wyjątkowe czasy, Nim zapadnie noc i Godziny. Ta ostatnia zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz PEN/Faulkner Award. Na jej podstawie Stephen Daldry nakręcił film z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman (nagrodzonej Oscarem i Złotym Globem za rolę Virginii Woolf).

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.