„Otwórz oczy, zaraz świt” Mateusz Czarnecki

„Otwórz oczy, zaraz świt” Mateusz Czarnecki

Przegląd

Otworz_oczy_zaraz_swit_

Autor w inspirujący, orzeźwiający sposób opowiada historię Teo, mieszkańca Warszawy, człowieka sukcesu, który ma wszystko.
Wszystko, oprócz miłości, marzeń, poczucia sensu i świadomości, kim naprawdę jest i kim chce być. Wciśnięty w maskę i kostium dusi się w sztucznym świecie. Spętany siecią zależności, odpowiedzialności, tego, co wypada, co jest dobrze widziane. Przypadkowa znajomość z piękną muzułmanką zmienia jego życie. Traci wszystko i ląduje na ulicy, w Indiach. Nie mając nic do stracenia, rusza przed siebie.
To uniwersalna powieść o poszukiwaniu w życiu sensu. Opowieść, która może przydarzyć się każdemu i każdego zainspirować do spojrzenia z dystansu na swoją codzienność. Autor pyta głosem swojego pokolenia: dlaczego zakładamy maski i udajemy kogoś innego? Jak to się stało, że w tym codziennym pędzie zatraciliśmy to, co najważniejsze? I jak to odzyskać? Jak znów być prawdziwym sobą?
Czytelnicy mogą nabyć książkę w księgarniach tradycyjnych oraz internetowych. Jest ona również dostępna na oficjalnej stronie www.zarazswit.pl – z autografem i osobistą dedykacją od autora (dzięki czemu jest też oryginalnym pomysłem na prezent).
Mateusz Czarnecki jest podróżnikiem i wielbicielem dobrej fabuły. W ramach research’u do „Otwórz oczy, zaraz świt” jeżdżąc po Indiach i Nepalu zrobił ponad 8000 km! Zagrał w filmie w Bollywood, zamknął się w klasztorze buddyjskim w Himalajach, podziwiał Mount Everest, spływał Gangesem i spędził kilka dni w dżungli Sunderbans na granicy z Bangladeszem.W minionym roku przemierzył wszerz Amerykę Południową od Pacyfiku po Atlantyk przez Andy i całą dżunglę amazońską. Spłynął Rio Ucayali i Amazonkę zatrzymując się m.in. w wioskach Indian Ashaninka i Shipibo. Owocem tej wyprawy będzie jego druga książka, którą obecnie pisze.
Mieszka w Warszawie.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.